Krzysiek Borek15.11.2017
Pierwsze testy bezprzewodowego ładowania 7,5W

Najnowsza wersja testowa iOS 11.2 wprowadziła szybsze bezprzewodowe ładowanie (7,5W) w porównaniu do standardowego (5W). Myślicie, że różnica jest odczuwalna?

Nie macie racji, ponieważ pierwsze testy wskazują na marginalne różnice.

Matt Birchler zajął się przeprowadzeniem testu z użyciem własnego iPhone’a 8 Plus. Porównał czas ładowania na urządzeniu z iOS 11 i 11.2. Teoretycznie na iOS 11.2 powinien mieć większy stopień naładowania niewymiennego ogniwa, ale okazało się, że po 30 minutach stopień naładowania jest taki sam.

Po godzinie ładowania “szybsza” ładowarka pokazała różnicę (minimalną), choć po dwóch godzinach bateria iPhone’a 8 Plus i tak była naładowana w 40%. To były wyniki 8 Plus z iOS 11.

iOS 11.2 i bezprzewodowa ładowarka (7,5W) w takim samym czasie naładowała ogniwo do 47%. Teoretycznie przejście z 5W na 7,5W powinny mówić o szybszym naładowaniu baterii. Problem w tym, że różnica nie wynosi nawet 50%, co pokazuje, że ciężko nazwać bezprzewodowe ładowanie szybkim.

Od czasu do czasu bezprzewodowe ładowanie może okazać się przydatne, ale szybciej naładujecie iPhone’a standardową (przewodową) ładowarką. Oryginalna w ciągu dwóch godzin naładuje baterię do 80%, a 29W ładowarka od iPada w tym samym czasie naładuje ogniwo do 100%.

iPhone’a 8 naładujemy szybciej, wszystko za sprawą baterii o niższej pojemności w porównaniu do 8 Plus lub X, w zależności od tego, jaki obecnie macie smartfon.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek