Płyta główna Apple I "Celebration" sprzedana za 815 tysięcy $ ciekawostki płyta Apple I "Celebration", cena Apple I "Celebration", Apple I "Celebration"  Podobno jedna z pierwszych ręcznie wyprodukowanych płyt głównych dla Apple I nie osiągnęła zakładanego pułapu cenowego (1 mln $), ale jej sprzedaż za 815 tysięcy $ to również dobry wynik. Apple2 1300x700

Płyta główna Apple I “Celebration” sprzedana za 815 tysięcy $

Podobno jedna z pierwszych ręcznie wyprodukowanych płyt głównych dla Apple I nie osiągnęła zakładanego pułapu cenowego (1 mln $), ale jej sprzedaż za 815 tysięcy $ to również dobry wynik.

Oprócz płyty głównej jest również jej bogata dokumentacja, materiały promocyjne, kabel zasilania, kasety z oprogramowaniem i ich czytnik. Steve Wozniak uważa, że nikt do tej pory nie kupił prototypu płyty głównej, będącej sercem Apple I w limitowanej edycji ?Celebration”.

Płyta główna Apple I "Celebration" sprzedana za 815 tysięcy $ ciekawostki płyta Apple I "Celebration", cena Apple I "Celebration", Apple I "Celebration"  Podobno jedna z pierwszych ręcznie wyprodukowanych płyt głównych dla Apple I nie osiągnęła zakładanego pułapu cenowego (1 mln $), ale jej sprzedaż za 815 tysięcy $ to również dobry wynik. plyta

Podobno można ją uruchomić, ale osoba, która ją kupiła, nie powinna tego robić, aby zachować oryginalną konfigurację komponentu.

Corey Cohen twierdzi, że prototyp lub wersja eksperymentalna, która jest wykonana z części wyższej jakości w porównaniu do produktu konsumenckiego. Właśnie dlatego nazwano ją ?Celebration.?Wozniak nie pamięta, żeby składał taką jednostkę, więc prawdopodobnie za jej złożenie odpowiadał Steve Jobs lub Daniel Kottke.

Dwa lata temu w październiku sprzedano jeden z 50 dostępnych komputerów Apple I, a jego ostateczna cena wyniosła 905 tysięcy $, co pozwoliło pobić poprzedni rekord, ponieważ jeden z takich komputerów został sprzedany za prawie 700 tysięcy $.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top