Podsumowanie tygodnia 22&23/2016 polecane, ciekawostki WWDC, Touch ID, Tim Cook, Swift, Smart Connector, Siri, phil schiller, OLED, Lightning, keynote, iTunes, iphone se, iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6s, iPad, iCloud, Cupertino, CarPlay, Apple Watch, Apple  No i przyszedł czas na kolejne podsumowanie. Tym razem podsumuję dla Was tydzień 22 i 23. Miłego czytania! eksplozja1

Podsumowanie tygodnia 22&23/2016

No i przyszedł czas na kolejne podsumowanie. Tym razem podsumuję dla Was tydzień 22 i 23. Miłego czytania!

W tym podsumowaniu pominę już kolejne pojawiające się plotki o nadchodzącym iPhone. Pominę plotki o podstawowej wersji jednak z 32GB pamięci wewnętrznej zamiast 16GB i niebieski kolor Deep Blue, który ma podobno zastąpić kolor Space Grey (chociaż według mnie szary kolor nie zniknie). Pominę również fakt, że złodzieje ubrani w identyczne koszulki, jakie posiadają pracownicy sklepów Apple, zwędzili 86 iPhone’ów o łącznej wartości około 66 tysięcy dolarów. Nie wspomnę także o tym, że podobno mamy zobaczyć odświeżonego Macbook Pro z ekranem OLED nad klawiaturą i o nowym ekranie/minitorze od Apple z wbudowaną kartą graficzną.

Wspomnę za to krótko ostatnie plotki, które dotyczyły dzisiejszej konferencji WWDC i o software, który powinniśmy/chcielibyśmy zobaczyć.

A to już dzisiaj! Keynote WWDC rozpocznie się o godzine 18.00.
Jest to konferencja, która skupia się na oprogramowaniu wykorzystywanym w sprzętach z logo nadgryzionego jabłka na obudowach.

Apple Watch i zainteresowanie deweloperów

Niestety, ale mimo tego, że Apple Watch sprzedaje się całkiem nieźle, to deweloperzy odpuszczają tworzenie przeznaczonych na niego aplikacji. Podobno główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest słaba moc obliczeniowa urządzenia. Na 1000 wypuszczanych aplikacji na systemy iOS, 10 z nich jest przeznaczona dla tvOS a tylko jedna dla watchOS. To daje do myślenia. Sytuacja ma podobno zmienić się, gdy zegarek będzie umożliwiał instalację aplikacji bezpośrednio w pamięci urządzenia. Przez taki zabieg, aplikacje będą mogły uruchamiać się szybciej i będą mogły działać bez połączenia zegarka z telefonem. Pozostaje tylko czekać na krok od Apple. Sądzę, że widzą oni co się dzieje na rynku deweloperów watchOS. Ale czy te zmiany zostaną wprowadzone do obecnej wersji zegarka, czy może ujrzymy je dopiero w jego drugiej wersji?

iOS 10

Pojawiły się również plotki na temat iOS 10. Podobno mamy w nim zobaczyć tryb ciemny – Dark Mode. Spekuluje się, że taki tryb byłby uruchamiany automatycznie, gdy tylko nadejdzie zmrok i obejmowałby on swoim zasięgiem cały system. Kolejne plotki mówią o trybie split-screen i picture-in-picture, znanych z najnowszych iPadów. Tryby byłyby dostępne w poziomym położeniu urządzenia. Nie są to plotki potwierdzone w jakikolwiek sposób, ale tylko i wyłącznie domysły. Dla mnie dużo ciekawszym rozwiązaniem byłby split-screen niż Dark Mode. Chociaż wątpię, żebyśmy go ujrzeli w iPhone, bo wtedy iPad straciłby jeden ze swoich atutów. Otrzymamy także możliwość ukrycia systemowych aplikacji z których nie korzystamy – może nareszcze usunę “ten folder”…

iTunes

Ten już trochę starawy i bardzo rozbudowany program ma podobno doczekać się nowego interfejsu. Dominować mają kolory czarny i biały, mają także być lepiej eksponowane okładki albumów, jak również ich oferta. Usunięta ma zostać możliwość pobierania muzyki na dysk komputera, całkowicie skupiając się na streamingu.

OS X / macOS

Na konferencji najprawdopodobniej Apple ogłosi zmianę nazwy z OS X na macOS (lub MacOS – chociaż pozostałe nazwy systemów zaczynają się małą literą z przodu). Największą do tej pory plotką było to, że ujrzymy w nadchodzącym systemie asystenta Siri. Dodatkowo ma zostać umieszczona ikona w górnym pasku, która przyspieszałaby dostęp do tego asystenta. Kolejne plotki mówią o możliwości odblokowywania systemu OS X za pomocą Touch ID wbudowanego w iPhone lub przy pomocy Apple Watch. No cóż, to już chyba było możliwe z pomocą aplikacji firm trzecich… Chociaż odblokowanie za pomocą Touch ID ma także pomóc w wprowadzeniu Apple Pay na systemy OS X, które to podobno ma także zostać zaimplementowane do najnowszej odsłony systemu.

App Store

Phil Schiller ogłosił, że nadchodzą spore zmiany w sklepie z aplikacjami. Pojawią się odpłatne możliwości wyróżnienia aplikacji w wynikach wyszukiwania a także deweloperzy będą mieli możliwość wprowadzenia do swoich aplikacji subskrypcyjny model płatności. Jako, że pierwsza zmiana raczej nie przypada mi do gustu, to już co do drugiej nie jestem sceptycznie nastawiony. Wolę wspomóc deweloperów aplikacji z których korzystam, aby mogli oni tworzyć coraz to lepsze jej wersje. Byleby tylko nie nadużywali mojego portfela zbyt często… Ma także pojawić się opcja, w której nie będą wyświetlane w sklepie programy, które już znajdują się na naszym urządzeniu.

Pragnę wszystkich zaprosić przed ekrany o godzinie 18.00 Wtedy wszystkie powyższe plotki i życzenia zostaną zweryfikowane.

Zapraszam do komentowania.

Podsumowanie tygodnia 22&23/2016 polecane, ciekawostki WWDC, Touch ID, Tim Cook, Swift, Smart Connector, Siri, phil schiller, OLED, Lightning, keynote, iTunes, iphone se, iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6s, iPad, iCloud, Cupertino, CarPlay, Apple Watch, Apple  No i przyszedł czas na kolejne podsumowanie. Tym razem podsumuję dla Was tydzień 22 i 23. Miłego czytania! MOFT
Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry