m2ultra

Porównanie wydajności: M2 Ultra vs. M1 Ultra – co się zmieniło?

Testy najnowszych modeli komputerów Mac z procesorem M2 Ultra zaczęły pojawiać się w sieci, dostarczając nam cennych informacji na temat tego, jak procesor sprawuje się w porównaniu z poprzednimi modelami.

W jednej z recenzji, autor – Luke Miani, zdecydował się skupić na porównaniu wydajności M2 Ultra z innymi procesorami Apple. Ta decyzja wydaje się być uzasadniona, biorąc pod uwagę, że różnice w oprogramowaniu między komputerami Mac a PC z Windows mogą wpłynąć na wyniki.

Tak jak to bywa zazwyczaj, konkretne rezultaty różnią się w zależności od rodzaju testu. Na przykład, w testach Cinebench R23, M2 Ultra przewyższa M1 Ultra o 20% – co jest znaczącą poprawą, choć niekoniecznie zdumiewającą. Co jednak imponuje, to fakt, że M2 Ultra jest ponad trzykrotnie szybszy od podstawowej wersji procesora M2.

Kiedy przeanalizowaliśmy testy wykorzystujące program Blender, okazało się, że różnica między M1 Ultra a M2 Ultra w przypadku korzystania tylko z procesora nie jest tak znacząca. Ale kiedy skorzystaliśmy z procesora graficznego, różnica wynosiła aż dwukrotność! Inne testy również potwierdzają, że w przypadku GPU mamy do czynienia z gigantycznym skokiem wydajności. Co ciekawe, w tym samym teście można zobaczyć porównanie z kartami graficznymi GeForce RTX 4080 i RTX 4090. Karty Nvidia wypadają tutaj lepiej – są od dwóch do trzech razy szybsze.

Porównanie wydajności: M2 Ultra vs. M1 Ultra - co się zmieniło? ciekawostki wyniki, wydajność, Testy, Rise of Tomb Raider, procesor, porównanie, nowy procesor, Mac, m2 ultra, M1 Ultra, GPU, GeForce RTX, Final Cut Pro, chłodzenie, Apple  Testy najnowszych modeli komputerów Mac z procesorem M2 Ultra zaczęły pojawiać się w sieci, dostarczając nam cennych informacji na temat tego, jak procesor sprawuje się w porównaniu z poprzednimi modelami. FCP scaled

Jak widzicie powyżej edytorze wideo Final Cut Pro, M2 Ultra również wykazuje znaczącą przewagę nad M1 Ultra, choć różnica nie jest aż tak imponująca. Podobna sytuacja ma miejsce w grze Rise of Tomb Raider.

Wspomnieć należy również o efektywnym systemie chłodzenia. Nawet podczas obciążenia procesorów M2 Ultra w teście Cinebench, temperatura rdzeni nie przekracza 70 stopni, a GPU można określić wręcz jako “chłodne”. Pełny test możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Podsumowując, bez wątpienia M2 Ultra przewyższa pod względem wydajności wszystkie inne jednostki Apple’a. Niemniej jednak, decyzja o przejściu z M1 Ultra na M2 Ultra może nie zawsze być uzasadniona, szczególnie w sytuacjach, kiedy różnice w wydajności nie są aż tak znaczące.

A co wy o tym myślicie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.6 / 5. Gł: 178

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top