Krzysiek Borek11.02.2018
Powrót z tvOS 11 na 10.2.2

W sieci pojawił się nowy Jailbreak dla tvOS 10.2.2 pod nazwą nitoTV. Od poprzedników różni się tym, że można na nim łatwo pobierać i instalować wtyczki lub aplikacje.

Tak samo, jak w przypadku urządzeń mobilnych z iOS i Cydii.

Teoretycznie problem leży w spełnieniu jednego prostego wymagania, wasze Apple TV 4-gen lub 4K musi mieć tvOS 10.2.2. Dopiero wtedy będziecie w stanie zrobić Jailbreak, na szczęście powrót do wymaganej wersji tvOS jest na razie dostępny. Apple jeszcze nie wyłączyło weryfikacji wersji 10.2.2.

Pamiętajcie, że powrót oznacza odtworzenie oprogramowania i stracicie wszystkie obecnie na urządzeniu pliki. Miejcie to na uwadze przed rozpoczęciem operacji.

Powrót z tvOS 11 do 10.2.2

  1. Pobieramy tvOS 10.2.2 ze strony IPSW.me upewniając się jednocześnie, że nadal jest weryfikowany na serwerach aktywacyjnych (TSS).
  2. Instalujemy iTunes i je włączamy.
  3. Podłączamy Apple TV kablem USB C do komputera.
  4. W momencie wykrycia Apple TV przez iTunes klikamy na ikonę urządzenia.
  5. Klikamy na przycisk odtwórz przytrzymując Option (Mac) lub Shift (Windows) i w kolejnym oknie wybieramy plik z tvOS 10.2.2.
  6. Czekamy na zakończenie odtwarzania oprogramowania.

Pamiętajcie, że weryfikacja tvOS 10.2.2 na serwerach aktywacyjnych Apple nie będzie trwać wiecznie. Podejrzewam, że niedługo może zostać wyłączona, w szczególności gdy otrzymaliśmy dostęp do bardziej rozbudowanego Jailbreaka dla przystawki telewizyjnej.

Źródło: wccftech.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek