OneTech23.08.2019
Poziomy promieniowania w Samsung Galaxy S8, iPhone 7 i innych popularnych smartfonach są znacznie wyższe niż wcześniej sądzono

Od dawna naukowcy twierdzą, że promieniowanie smartfonów może zaszkodzić właścicielowi. Pomimo faktu, że (FCC) nakłada pewne wymagania, wielu producentów smartfonów nie przestrzega ustalonych ram.

Do ilościowego oznaczania promieniowania stosuje się współczynnik absorpcji właściwej promieniowania elektromagnetycznego (współczynnik absorpcji SAR). Federalna Agencja Komunikacji (FCC) certyfikuje tylko urządzenia, których SAR nie przekracza 1,6 W / kg.

Jednak pomiary wykonane po wprowadzeniu smartfonów na rynek pokazują, że z nieznanych powodów popularne modele, które przeszły certyfikację, emitują znacznie więcej niż zapowiedziano.

Na przykład w Samsung Galaxy S8 współczynnik absorpcji właściwej promieniowania elektromagnetycznego jest 8 razy wyższy niż maksymalna dopuszczalna wartość. Samsung Galaxy S8 nie jest jedynym na liście.

Podobnie jest z iPhone 7, iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X.

Apple już skomentowało wyniki najnowszych pomiarów, mówiąc, że zostały one przeprowadzone w nieodpowiednich warunkach, nie określając, jakie powinny być te idealne warunki.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl