Pracownicy Apple wyjeżdżają do Zuckerberga ciekawostki samochód Apple, Apple  Joe Bass, szef działu rozwoju oprogramowania do autonomicznych samochodów w Apple, odszedł z firmy, by dołączyć do Meta - Marka Zuckerberga. AppleCar 1300x700

Pracownicy Apple wyjeżdżają do Zuckerberga

Joe Bass, szef działu rozwoju oprogramowania do autonomicznych samochodów w Apple, odszedł z firmy, by dołączyć do Meta – Marka Zuckerberga.

Mark Gurman z Bloomberg donosi, że Apple straciło kolejnego szefa swojego projektu Titan. Joe Bass, bo o nim mowa był od siedmiu lat szefem inżynierii oprogramowania w zespole motoryzacyjnym Apple. Bass potwierdził swoje odejście na stronie LinkedIn. Joe jest obecnie dyrektorem ds. zarządzania programami technicznymi w Meta.

Pracownicy Apple wyjeżdżają do Zuckerberga ciekawostki samochód Apple, Apple  Joe Bass, szef działu rozwoju oprogramowania do autonomicznych samochodów w Apple, odszedł z firmy, by dołączyć do Meta - Marka Zuckerberga. samochod apple

Po odejściu Bussa zniknął prawie cały zespół kierowniczy stojący za samochodem Apple, który istniał zaledwie rok temu. Dave Scott, Jaime Waido, Dave Rosenthal i Benjamin Lyon odeszli na początku 2021 roku. Doug Field, który kierował zespołem samochodowym, odszedł z firmy we wrześniu. Wkrótce potem podążył Michael Schwekutsch, który był odpowiedzialny za sprzęt projektu Apple. Wtedy najlepsi inżynierowie uciekli. Bass zgłosił się do Fielda, zanim przeszedł do Kevina Lyncha, nowego szefa zespołu motoryzacyjnego Apple.

W listopadzie 2021 r. Bloomberg poinformował, że Apple planuje wypuścić bezzałogowy pojazd elektryczny już w 2025 roku, ale z związku z opuszczeniem większości zespołu firma może opóźnić wydanie o kilka lat.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top