Przeglądarka Google Chrome otrzymała ważną aktualizację ciekawostki Update, Google Chrome, Aktualizacja  Najpopularniejsza przeglądarka na świecie, Google Chrome, została zaktualizowana i otrzymała funkcję ochrony przed włamaniem do routera. Informuje o tym serwis ArsTechnica. chrome 1300x700

Przeglądarka Google Chrome otrzymała ważną aktualizację

Najpopularniejsza przeglądarka na świecie, Google Chrome, została zaktualizowana i otrzymała funkcję ochrony przed włamaniem do routera. Informuje o tym serwis ArsTechnica.

Mowa o cyberatakach, w których hakerzy wykorzystują routery użytkowników. W przeciwieństwie do smartfonów, tabletów i komputerów routery są znacznie bardziej podatnym miejscem, ponieważ aktualizacje oprogramowania dla nich są udostępniane znacznie rzadziej i w dłuższych odstępach czasu. Ponadto niektórzy producenci tanich routerów w ogóle ich nie aktualizują oprogramowania w swoich urządzeniach. Teraz korzystanie z Chrome powinno chronić Cię przed takimi włamaniami.

Przeglądarka Google Chrome otrzymała ważną aktualizację ciekawostki Update, Google Chrome, Aktualizacja  Najpopularniejsza przeglądarka na świecie, Google Chrome, została zaktualizowana i otrzymała funkcję ochrony przed włamaniem do routera. Informuje o tym serwis ArsTechnica. Chrome

Począwszy od wersji 98, Google Chrome zacznie chronić użytkowników, którzy korzystają ze starych, budżetowych routerów lub po prostu nie wiedzą, jak je zaktualizować. Niestety Chrome nie może chronić przed włamaniem do routera, ale teraz jest w stanie uniemożliwić hakerom złośliwą infiltrację komputera za pośrednictwem przeglądarki. Twórcy wprowadzili zmiany w zachowaniu Chrome, aby przeglądarka przekazywała wszystkie żądania ze stron internetowych dotyczące danych w sieci prywatnej lub lokalnej.

Nadmiernie “ciekawe” lub potencjalnie niebezpieczne strony internetowe zostaną oznaczone w bazie danych Chrome, a każde ich kolejne żądanie będzie wymagało wyraźnej zgody użytkownika. Dopiero po wyrażeniu zgody zasób będzie mógł uzyskać dostęp do routera lub innych urządzeń w sieci lokalnej.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top