Krzysiek Borek16.03.2018
Samsung Galaxy S10 z zaawansowanym rozpoznawaniem twarzy właściciela

Mantis Vision we współpracy z firmą Nimuga rozpoczęło właśnie prace nad technologią odpowiedzialną za trójwymiarowe  rozpoznawanie twarzy użytkownika smartfona.

Obie firmy będą odpowiadały za umieszczenie odpowiednich sensorów i oprogramowania w kolejnej generacji Samsunga Galaxy S.

Dopiero nadchodząca generacja Galaxy S będzie zdolna do tego samego, co iPhone X z Face ID. Oba warianty Galaxy S9 mają obecnie dwuwymiarowe rozpoznawanie twarzy właściciela połączone z czytnikiem siatkówki. W zeszłym roku pokazano, że rozpoznawanie siatkówki można oszukać zdjęciem, a Samsung powiedział wtedy, że to zabezpieczenie nie jest używane do obsługi Samsung Pay i bezpiecznego folderu.

Ming Chi Kuo wspomniał, że producenci urządzeń mobilnych z Androidem będą potrzebowali ponad dwóch lat na dogonienie Apple w kwestii odblokowywania urządzenia twarzą właściciela. iPhone X pojawił się w sprzedaży w listopadzie zeszłego roku, a kolejna generacja Galaxy S pojawi się w przyszłym. To sprawi, że sprzęt pojawi się prawie półtora roku po premierze pierwszego iPhone’a X.

Jeżeli Samsung rzeczywiście zdecyduje się na zastosowanie technologii podobnej do Face ID, będziemy potrzebowali czasu, aby sprawdzić, czy działa tak samo.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek