ipad oled 1

Samsung i LG Display dostawcami ekranów OLED do iPad Pro

Według najnowszych raportów, Apple zamówiło ekrany OLED o rozmiarach dla najnowszego 10,9″ i 12,9″ iPad Pro od Samsunga i LG Display.

Informacja ta jest niezwykle interesująca, ponieważ oznacza to, że Apple przechodzi z tradycyjnych ekranuw LCD na bardziej zaawansowaną technologię OLED. Dotyczy to iPadów Pro, które pojawią się na rynku w przyszłym roku.

Zamówienia od Apple na wyświetlacze OLED są wielkim sukcesem dla koreańskich producentów, ponieważ Apple jest jednym z największych klientów na rynku urządzeń mobilnych i jego zamówienia stanowią ogromny przychód dla producentów wyświetlaczy.

Apple złożyło zamówienia na opracowanie 10,9-calowych i 12,9-calowych paneli do iPada Pro od firm Samsung i LG. Firma BOE została wykluczona.
Koreańscy producenci wyświetlaczy planują produkcję paneli OLED dla iPada w swojej obecnej linii szóstej generacji (1500 mm x 1850 mm).

Warto zauważyć, że Apple wykluczyło BOE – chińskiego producenta z listy dostawców paneli OLED do nowych iPadów Pro. Można to uznać za ostry sygnał dla chińskiego producenta, który przegrywa rywalizację z koreańskimi konkurentami w branży.

iPad Pro z ekranem OLED

Samsung i LG Display dostawcami ekranów OLED do iPad Pro ciekawostki iPad Pro M2, ipad pro 2023 ออกเมื่อไหร่, ipad pro 2023 specs, ipad pro 2023 release date, ipad pro 2023 price, ipad pro 2023 oled, ipad pro 2023 leaks, ipad pro 2023 khi nào ra mắt, ipad pro 2023 date de sortie, ipad pro 12.9, ipad pro 10.5, iPad Pro  Według najnowszych raportów, Apple zamówiło ekrany OLED o rozmiarach dla najnowszego 10,9" i 12,9" iPad Pro od Samsunga i LG Display. ipadpro1

Nie ulega wątpliwości, że wykorzystanie paneli OLED zamiast tradycyjnych wyświetlaczy LCD w nowych iPadach Pro przyniesie szereg korzyści. Przede wszystkim, ekrany OLED charakteryzują się lepszą jakością obrazu, większym kontrastem, głębszą czernią i bardziej nasyconymi kolorami. Co więcej, wyświetlacze te zużywają mniej energii niż tradycyjne wyświetlacze LCD, co oznacza dłuższy czas pracy baterii.

Wszystko wskazuje na to, że nowe ekrany od Samsunga i LG Display wniosą nową jakość do iPada Pro. Koreańscy producenci wykorzystują najnowocześniejsze technologie w produkcji OLED-ów, dzięki czemu będą mogli dostarczyć Apple wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości i doskonałej jakości obrazu.

Niektóre raporty wskazują, że Apple może podzielić swoje zamówienie między Samsunga i LG Display, ale nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, czy tak się stanie. W każdym razie, ważne jest, że Apple zdecydowało się na przejście na technologię OLED.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top