Krzysiek Borek17.11.2017
Seagate prezentuje nowe, dedykowane dyski twarde dla Xbox One

Niedawno (7 listopada) w Polsce zadebiutował kolejny wariant konsoli Xbox One. Model One X to zdecydowana odpowiedź na PlayStation 4 Pro. Jednak 1TB dysk twardy to zdecydowanie za mało, jeżeli korzystamy z EA Access, Xbox Live Gold i Xbox Game Pass.

Mając wykupione wszystkie subskrypcje i pobierając gry z każdej, powierzchnia na inne szybko się uszczupli. Nie wspominam nawet o grach zaliczających się do wstecznej kompatybilności, przez nie również uszczuplimy miejsce na inne, interesujące nas produkcje. Na szczęście Seagate wychodzi graczom naprzeciw, wszystko za sprawą nowych, dedykowanych dysków twardych (zewnętrznych).

Game Drive Game Pass

Dysk jest dostępny w dwóch wariantach pojemnościowych (2 lub 4TB), a miłym dodatkiem jest dołączenie do niego subskrypcji Xbox Game Pass. Dzięki niej będziecie w stanie pobrać dodatkowe gry. Dysk korzysta z USB 3.0, więc uruchamianie gier i przełączanie się między nimi nie powinno sprawiać konsoli problemów.

Obudowa jest lekka, więc nie będziecie mieli problemu z przenoszeniem dysku w dowolnie wybrane przez siebie miejsce. Na tym modelu będziecie mogli przechowywać około 100 gier.

Game Drive SSD

512GB pojemności powinno starczyć na około 15 gier, ale w zamian za to powinniśmy odczuć ich szybsze uruchamianie. Sam korzystałem przez 2 tygodnie z dysku SSD (wewnętrznego) w PlayStation 4, różnica była odczuwalna, ale  256GB nie wystarczyło na wiele gier.

Ten dysk również jest kompaktowy, a zarazem poręczny.

Game Drive Hub

Czasem nawet dodatkowe 4TB nie wystarczą na naszą bibliotekę gier, w takiej chwili warto obrać na cel Game Drive Hub. Dysk ma dwa porty USB 3.0, dzięki nim możemy podłączyć kierownicę lub inne urządzenie peryferyjne. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby podpiąć drugi, dedykowany dysk.

8TB powinno wam wystarczyć na około 200 gier, więc to już całkiem pokaźna ilość, pod warunkiem, że rzeczywiście będziecie w tyle grać.

Producent (Seagate) prowadzi obecnie konkurs, w którym można wygrać Xboksa One X i jeden z dedykowanych mu dysków twardych. Wzięcie udziału w konkursie jest dziecinnie proste, wystarczy wejść na fanpage (Facebook) Seagate PL i odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Sam od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem zewnętrznego dysku twardego do PlayStation 4. Wykonałem już pierwszy krok i kupiłem obudowę na dysk z USB 3.0. Teraz potrzebuje jedynie dysku, ale zanim go kupię postaram się dla was przetestować Seagate Game Drive 2TB dla PlayStation 4.

Źródło: Informacja prasowa
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek