Krzysiek Borek11.02.2015
“Serce” Samsunga Galaxy S6 niezwykle wydajne

Pozostało jeszcze sporo czasu do konferencji Samsunga poprzedzającej tegoroczne targi Mobile World Congress w Barcelonie. Nie zmienia to faktu, że pojawia się wiele doniesień związanych z kolejną generacją Galaxy S.

Ostatnie doniesienia wskazują, że Galaxy S6 będzie interesującym urządzeniem mobilnym. W szczególności, jeżeli chodzi o parametry techniczne koreańskiej słuchawki. Dziś zostały opublikowane wyniki testów wydajnościowych najnowszego urządzenia Samsunga.

Plotki mówiące o stracie jednego z kluczowych producentów rynku mobilnego przez Qualcomma zdają się prawdziwe. Galaxy S6 pojawi się tylko i wyłącznie z SoC Exynos 7420, które wyposażone jest w 8 – mio rdzeniowy procesor, 3GB pamięci operacyjnej i GPU Mali – T760. Te informacje pokrywają się z ostatnimi doniesieniami, związanymi ze specyfikacją techniczną sprzętu koreańczyków.

Ant

Biorąc pod uwagę suche fakty, Exynos 7420 to naprawdę wydajny układ, tym bardziej że to domowa konstrukcja. Wynik osiągnięty przez konstrukcję Samsunga wyprzedza Snapdragona 810 i najwydajniejsze jednostki MediaTek. Pokazuje to, że Samsung potrafi wyprodukować solidny i mocny procesor.

SG

Jak to zwykle bywa, coś za coś, tak imponująca wydajność obarczona jest częstym nagrzewaniem się układu, który osiąga wysokie temperatury. Samsung mógł się pokusić o wykonanie SoC w 14nm procesie technologicznym, co pozwoliłoby na jeszcze lepszą wydajność i wyeliminowałoby problemy z przegrzewaniem układu scalonego.

Miejmy nadzieję, że tym razem w parze z odpowiednią specyfikacją pójdzie optymalizacja systemu i zobaczymy solidny sprzęt. To wszystko już 1 – ego marca na MWC w Barcelonie.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek