Krzysiek Borek27.03.2017
Słuchawki BitzWolf BW-VOX1 – test i recenzja

Muzyki słucham zazwyczaj podczas spacerowania po mieście lub grania na konsoli. W domu jednak tego nie robię, co nie zmienia faktu, że od czasu do czasu znajdzie się wyjątek od tej reguły. Tym razem były to testy słuchawek BlitzWolf BW – VOX1.

Firmę BlitzWolf znam głównie za sprawą testów ich kabli microUSB, USB-C, a także zewnętrznych baterii i adapterów. W momencie, gdy zauważyłem ich hybrydowe słuchawki, chciałem je przetestować. Nie czekałem na nie długo, choć testy zajęły mi wiele wolnego czasu.

Po odebraniu paczki od kuriera byłem pozytywnie zaskoczony, ponieważ słuchawki dotarły do mnie w schludnym czarnym pudełku, które skrywało etui, słuchawki, wszystkie dokumenty i dodatkowe gumki na słuchawki. Takie opakowanie wywołało u mnie zadowolenie, biorąc pod uwagę niską cenę słuchawek.

Słuchawki kosztują 25,99$ (102,61 zł), ale dzięki kuponowi b80147, możecie obniżyć ich cenę o 20%.

Wygląd i jakość wykonania

Konstrukcja słuchawek to połączenie aluminium i gumy, która sprawia, że mamy do czynienia ze znacznie droższymi słuchawkami. Są dostępne tylko w jednym kolorze (matowa czerń) i dzięki temu nie rzucają się w oczy.

BW VOX1 świetnie leżą w uszach, podczas okresu testowego ani razu nie wypadły mi z uszu, co jest wspaniałym osiągnięciem. Denerwowało mnie to podczas użytkowania słuchawek Xiaomi, ponieważ musiałem je co 3 minuty wkładać z powrotem do uszu, a to potrafi być męczące.

Producent nie zapomniał o dedykowanym pilocie, który pozwala na regulację głośności i odbieranie połączeń przychodzących lub uruchamianie Google Now. Jest duży i czytelny, ale źle umiejscowiony, ponieważ pod kurtką nie mogłem go używać i wszystko musiałem robić za pomocą Xiaomi Mi 5s podczas odsłuchu ulubionej muzyki.

Jakość muzyki/mikrofon

Najpierw postanowiłem sprawdzić działanie słuchawek i mikrofonu podczas grania na PlayStation 4 i rozmawianie na Imprezie. W przypadku gier dźwięk jest klarowny i szczegółowy, a bas nie przeszkadza. Słychać praktycznie każdy ton (niski, średni i wysoki). Problemem staje się mikrofon, który jest bezużyteczny, ponieważ znajomi prawie mnie nie słyszeli, a czasem wyłapywali, co trzecie słowo. W tym scenariuszu lepiej radziły sobie słuchawki Xiaomi (rozmowa), ale jakość dźwięku była zdecydowanie gorsza.

Potem zdecydowałem, że sprawdzę mikrofon jeszcze raz, ale podczas rozmowy przez telefon. Tym razem było zdecydowanie lepiej i znajomi/rodzina słyszeli mnie dokładnie i nawet nie wiedzieli, że rozmawiam przez mikrofon w słuchawkach. Wydaje mi się, że problem leży w umiejscowieniu mikrofonu i podczas grania się nie sprawdza, ale z rozmowami nie było najmniejszych problemów.

Muzyki słuchałem z telefonu za pomocą VLC i Spotify. W przypadku telefonu używałem plików MP3 i FLAC, a w Spotify musiałem się ograniczyć do darmowej subskrypcji. Nie ukrywam, że słucham ścieżek dźwiękowych z gier i właśnie na nich się skupiłem (przynajmniej na początku).

Najpierw słuchałem ścieżki dźwiękowej z The Division (przetrwanie) i słyszałem każdy instrument, jaki był wykorzystany podczas tworzenia ścieżki dźwiękowej. Bas był niewidoczny, ale niskie i średnie tony były wspaniałe.

Ścieżka dźwiękowa z The Phantom Pain to inna historia i zdecydowanie lepsza jakość, biorąc pod uwagę format FLAC. Tutaj też słyszałem wszystkie instrumenty, bas był wyraźny, ale nie wychodził przed szereg.

Podczas słuchania muzyki za pomocą Spotify mogłem sprawdzić wokale, choć to ścieżka dźwiękowa z Metal Gear Solid V The Phantom Pain również je zawiera. W obydwu przypadkach doskonale słychać każde słowo, a muzyka w tle nie sprawia, że nie słychać wokalistów.

Nie polecam BW VOX1 do oglądania wideo na YouTube, w większości przypadków występowało echo. Mnie denerwowało na tyle, że po paru sekundach wyłączałem wideo lub ściągałem słuchawki.

Podsumowanie

Hybrydowe słuchawki BlitzWolf BW VOX1 są zdecydowanie lepsze od podobnego produktu Xiaomi w przypadku odsłuchu muzyki. Sytuacja wygląda gorzej w przypadku grania i jednoczesnego rozmawiania, choć do tego i tak używam słuchawek HyperX Cloud Stinger.

Ze swojej strony jestem w stanie je polecić, ponieważ ich cena nie należy do wysokich, a jakość odtwarzanej muzyki jest oszałamiająca. Problemy mogą pojawić się podczas słuchania disco polo, ponieważ jakość dźwięku spada za sprawą wysokiego tempa dźwięku. Z drugiej strony można to naprawić systemowym equalizerem.

Ponadto użytkowanie słuchawek należy do komfortowych, choć początkowo sądziłem, że będą to kolejne słuchawki wypadające z moich uszu. Podejrzewam, że słuchawki sprawdzą się podczas słuchania większości gatunków muzycznych, choć osobiście słuchałem tylko paru ze wszystkich dostępnych.

Za:

  • przystępna cena
  • lekka i zwarta konstrukcja
  • komfortowe użytkowanie
  • wysoka jakość dźwięku
  • świetna jakość dźwięku podczas rozmów
  • bogaty zestaw

Przeciw:

  • nie nadają się do rozmów podczas grania na konsoli
  • prawie niesłyszalny dźwięk w tle podczas odsłuchu muzyki z wysokim tempem

Egzemplarz testowy otrzymałem bezpośrednio od producenta (BlitzWolf) i uprzejmości sklepu Banggood.com.

Słuchawki BlitzWolf BW VOX1 kupicie tu.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek