oczy

Sprawdź swój wzrok online bez wychodzenia z domu!

W dobie powszechnej cyfryzacji, komputerów i smartfonów, ważne jest, by nie zapominać o naszych oczach. Dziś o tym jak sprawdzić wzrok online.

Choć rekomendowane jest coroczne badanie wzroku u okulisty, nie każdy z nas przestrzega tego zalecenia. Przyczyny są różne: lenistwo, brak czasu czy też mylna pewność, że nasz wzrok jest w porządku. W takich sytuacjach warto zwrócić uwagę na dostępne w sieci narzędzia do wstępnego badania wzroku. Poniżej przedstawiam kilka renomowanych platform, na których można dokonać takiego badania.

Zeiss: Starannie opracowane badanie dla różnych parametrów

Sprawdź swój wzrok online bez wychodzenia z domu! poradniki, gry-i-aplikacje, ciekawostki zeiss, zdrowie wzroku, wizyta u okulisty, soczewki, Smartfon, ostrość widzenia, optyka, oczy, Nikon, Komputer, jak sprawdzić wzrok online, EyecareLive, diagnoza, cyfryzacja, badanie wzroku online, astygmatyzm  W dobie powszechnej cyfryzacji, komputerów i smartfonów, ważne jest, by nie zapominać o naszych oczach. Dziś o tym jak sprawdzić wzrok online. zbiss

Niemiecka marka Zeiss to znany gracz w dziedzinie optyki, działający na rynku od 1846 roku. Oprócz produkcji różnego rodzaju sprzętu optycznego, oferują oni również możliwość bezpłatnego badania wzroku online. Jest to test wieloparametrowy, który ocenia takie elementy jak ostrość, kontrast, zdolność dostrzegania kolorów, astygmatyzm oraz pole widzenia. Platforma jest dostępna w języku polskim, a wyniki są prezentowane w formie ogólnych zaleceń, które mogą być sygnałem do umówienia się na wizytę u okulisty. Link do strony znajdziecie – tutaj.

Nikon: Bardziej zintegrowane podejście do badania

Sprawdź swój wzrok online bez wychodzenia z domu! poradniki, gry-i-aplikacje, ciekawostki zeiss, zdrowie wzroku, wizyta u okulisty, soczewki, Smartfon, ostrość widzenia, optyka, oczy, Nikon, Komputer, jak sprawdzić wzrok online, EyecareLive, diagnoza, cyfryzacja, badanie wzroku online, astygmatyzm  W dobie powszechnej cyfryzacji, komputerów i smartfonów, ważne jest, by nie zapominać o naszych oczach. Dziś o tym jak sprawdzić wzrok online. nikon

Nikon, znany głównie z produkcji aparatów fotograficznych, również oferuje narzędzia do badania wzroku online. Ich strona internetowa umożliwia ocenę wzroku pod kątem aż dziesięciu różnych parametrów, w tym ostrości, krótkowzroczności i astygmatyzmu, ale także bardziej niespotykanych, takich jak wrażliwość na światło czy zmęczenie wzroku. Po przejściu przez wszystkie etapy testu, strona wygeneruje zalecenia dotyczące konieczności zasięgnięcia opinii specjalisty. Warto jednak pamiętać, że strona dostępna jest tylko w języku angielskim. Link do strony – tutaj.

EyecareLive: Testowanie za pomocą wielu urządzeń

Sprawdź swój wzrok online bez wychodzenia z domu! poradniki, gry-i-aplikacje, ciekawostki zeiss, zdrowie wzroku, wizyta u okulisty, soczewki, Smartfon, ostrość widzenia, optyka, oczy, Nikon, Komputer, jak sprawdzić wzrok online, EyecareLive, diagnoza, cyfryzacja, badanie wzroku online, astygmatyzm  W dobie powszechnej cyfryzacji, komputerów i smartfonów, ważne jest, by nie zapominać o naszych oczach. Dziś o tym jak sprawdzić wzrok online. eyecare

Amerykańska platforma EyecareLive oferuje możliwość badania wzroku za pomocą zarówno komputera, jak i smartfona. Po wprowadzeniu numeru telefonu na komputerze, użytkownik otrzymuje specjalny kod, który wpisuje na swoim smartfonie. Test polega na próbie dostrzeżenia różnych elementów prezentowanych na ekranie komputera, a odpowiedzi są rejestrowane na smartfonie. Wyniki są prezentowane w oparciu o tabelę Snellena, co daje możliwość zgrubnej oceny stanu własnego wzroku. Link do strony – tutaj.

Uwagi końcowe

Choć tego typu testy online dają jedynie ogólny obraz stanu naszego wzroku, mogą być bardzo pomocne w wykrywaniu problemów na wczesnym etapie. Jeżeli narzędzia te zasugerują, że może istnieć jakiś problem ze wzrokiem, krokiem następnym powinna być wizyta u okulisty i pełne badanie wzroku, przeprowadzone przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu będzie można precyzyjnie dobrać odpowiednie okulary lub soczewki i uniknąć dalszych komplikacji. Online można jedynie zidentyfikować potencjalny problem, ale diagnoza i leczenie wymaga interwencji specjalisty.

Zapraszamy także do wpisu w którym możecie bez wychodzenia z domu sprawdzić swój słuch!

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 259

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top