iphone15pro mute

Jak usunąć, ukryć ikonę trybu cichego z paska stanu iPhone 15 Pro

Jeżeli jesteście użytkownikami najnowszego modelu iPhone 15 Pro, być może niejednokrotnie zastanawialiście się, jak usunąć z paska stanu ikonę tryby cichego.

Jest to jak nie trudno się domyślić przekreślony dzwonek, oznaczający, że urządzenie pracuje w trybie cichym. Z racji tego, że w najnowszej generacji smartfonów od Apple zabrakło fizycznego przełącznika do zmiany trybu dźwięku, producent zdecydował się na dodanie tejże wizualnej wskazówki. Niemniej jednak, dla niektórych może ona okazać się irytująca lub zbędna.

Jak więc ją ukryć, usunąć ikonę trybu cichego z paska stanu iPhone 15 Pro, 15 Pro Max?

Po pierwsze, wejdź w menu „Ustawienia” swojego iPhone’a 15 Pro. To centrum zarządzania wszelkimi funkcjami i opcjami dostępnymi na urządzeniu. Następnie, przewiń listę dostępnych sekcji do „Dźwięki i haptyka. To tutaj Apple umieściło wszystkie opcje dotyczące dźwięku i wibracji urządzenia.

Otwierając sekcję „Dźwięki i wrażenia dotykowe”, znajdziesz tam wiele różnorodnych opcji. Skupmy się jednak na jednej z nich – „Pokazuj na pasku statusu”.

Domyślnie, ta opcja jest włączona, co oznacza, że ikona trybu cichym jest widoczna na pasku stanu. Aby ją ukryć, wystarczy przełączyć ten suwak na pozycję wyłączoną. Od tego momentu, ikona przekreślonego dzwonka zniknie z paska stanu.

Po wykonaniu tej operacji, warto mieć na uwadze, że jedynym sposobem na sprawdzenie, czy tryb cichy jest włączony, będzie teraz użycie centrum sterowania. Aby to zrobić, przesuń palcem od dolnej krawędzi ekranu do góry lub, w zależności od ustawień, od górnej krawędzi do dołu, aby wywołać centrum sterowania. Tam znajdziesz ikonę dzwonka, którą możesz dotknąć, aby zmienić tryb dźwięku.

To stosunkowo prosty sposób na ukrycie ikony trybu cichym, który nie wymaga ingerencji w system czy użycia aplikacji trzecich. Można go odwrócić w dowolnym momencie, wracając do ustawień i aktywując ponownie opcję „Pokaż na pasku stanu”.

Warto również zaznaczyć, że ta metoda działa wyłącznie na modelu iPhone 15 Pro i nie jest kompatybilna z wcześniejszymi wersjami urządzenia. Dla tych, którzy jednak korzystają z najnowszego smartfona od Apple i chcieliby mieć bardziej uporządkowany pasek stanu, to jest skuteczny i szybki sposób na usunięcie tej ikony.

Mam nadzieję, że powyższa instrukcja okazała się pomocna. Jeżeli masz dodatkowe pytania czy wątpliwości śmiało pisz w komentarzach lub na naszym X.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 244

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top