tarca niewidzialnosci

Stworzono tarczę, która czyni człowieka niewidzialnym

Brytyjski startup Invisibility Shield Co. zaprezentował swój niesamowity produkt: wygląda jak zwykły kawałek pleksi, ale w rzeczywistości jest to pierwsza tarcza, która czyni człowieka niewidzialnym.

Jak widać na filmie, osoba za tarczą dosłownie znika. Wynika to ze zjawiska optycznego w którym rząd cienkich cylindrycznych soczewek jest umieszczany na podłożu z gęstego materiału. O ile łatwiej to wytłumaczyć, podobną technologię można zaobserwować na obrazach opalizujących, gdy obraz zmienia się pod różnymi kątami. Oczywiście w rzeczywistości wszystko jest trochę bardziej skomplikowane, ale zasada jest taka sama.

Stworzono tarczę, która czyni człowieka niewidzialnym ciekawostki tarcza ktora czyni czlowieka niewidzialnym, niewidzxialna tarcza, Invisibility Shield Co  Brytyjski startup Invisibility Shield Co. zaprezentował swój niesamowity produkt: wygląda jak zwykły kawałek pleksi, ale w rzeczywistości jest to pierwsza tarcza, która czyni człowieka niewidzialnym. tarcza2

Sami twórcy opisują swój wynalazek w następujący sposób: każda tarcza wykorzystuje precyzyjnie zaprojektowaną matrycę soczewkową, aby skierować większość światła odbitego od obiektu z dala od obserwatora, kierując je przez powierzchnię tarczy w lewo i w prawo. Podobna zasada tworzenia odblaskowej powierzchni istnieje od kilku lat.

Wystarczy przypomnieć wideo demonstracyjne z 2019 roku wojskowej firmy Hyperstealth , zajmującej się technologiami stealth. Jest nawet bezpłatny przewodnik od inżyniera i YouTubera Jana Charnasa, jak zbudować własną tarczę niewidzialności.

Jednak na Kickstarterze angielski startup zebrał już 418 968 USD, mimo że poprosił tylko o 6513 USD. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 26 dni, więc możesz również zamówić dla siebie prawdziwą tarczę do ukrywania się.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry