ios16.6

Systemy iOS 16.6 beta 2 i iPadOS 16.6 beta 2 dostępne!

Systemy iOS 16.6 beta 2 i iPadOS 16.6 beta 2 dostępne dla zarejestrowanych programistów. Co się zmieniło? Oto lista zmian i nowości.

Aby zainstalować najnowsze systemy zarejestrowani programiści muszą otworzyć aplikację Ustawienia na swoim urządzeniu, przejść do sekcji Aktualizacje oprogramowania, wybrać opcję „Aktualizacje beta” i przełączyć się na wersję iOS 16 Developer Beta. Warto jednak pamiętać, że aby to zrobić, wymagane jest posiadanie identyfikatora Apple ID, który jest powiązany z kontem programisty.

Co nowego w iOS 16.6 beta 2

Systemy iOS 16.6 beta 2 i iPadOS 16.6 beta 2 dostępne! ciekawostki WWDC, Weryfikacja klucza kontaktowego iMessage, urzędnicy państwowi, urządzenia Apple, sponsorowani przez państwo napastnicy, komunikacja, iPhone, iPadOS 17, iPadOS 16.6, iOS 17, iOS 16.6, implementacja, bezpieczeństwo komunikacji, bezpieczenstwo, aktualizacje oprogramowania  Systemy iOS 16.6 beta 2 i iPadOS 16.6 beta 2 dostępne dla zarejestrowanych programistów. Co się zmieniło? Oto lista zmian i nowości. iOS16.6 2

Kluczowym elementem nowych aktualizacji iOS 16.6 i iPadOS 16.6 jest wprowadzenie podstaw weryfikacji klucza kontaktowego iMessage. Ten innowacyjny krok ma na celu umożliwić użytkownikom urządzeń Apple pewność, że komunikują się z osobami, do których rzeczywiście mają zamiar wysłać wiadomości, zamiast z niechcianym, złośliwym podmiotem, który przechwycił wiadomość lub podsłuchuje rozmowę.

Zdaniem Apple, ta funkcja będzie szczególnie ważna dla tych użytkowników, którzy muszą stawić czoła „niezwykłym zagrożeniom cyfrowym”. Firma zasugerowała, że weryfikację klucza kontaktowego iMessage mogą wykorzystywać dziennikarze, obrońcy praw człowieka, urzędnicy państwowi i inne osoby, które mogą być narażone na złośliwe ataki cyfrowe ze strony sponsorowanych przez państwo napastników lub innych złośliwych podmiotów.

Apple przewiduje, że weryfikacja klucza kontaktowego iMessage stanie się dostępna na iPhone’ach i innych urządzeniach Apple w 2023 roku. Ta funkcja jest jednym z ostatnich oczekiwanych elementów w iOS 16. W pierwszej wersji beta dostępne były pewne wskazówki dotyczące klucza kontaktowego iMessage, ale opcja ta nie była jeszcze w pełni aktywowana. Oczekuje się, że jej pełna implementacja przyniesie znaczące korzyści dla bezpieczeństwa komunikacji użytkowników.

Wielkość aktualizacji to nieco ponad 420 MB. Dziś wydane zostały także drugie bety systemów watchOS 9.6, tvOS 16.6 i macOS 13.5. 

Dla przypomnienia dodamy, że już za niespełna tydzień, tuż po zakończeniu keytone, które otworzy tegoroczne WWDC, Apple najprawdopodobniej udostępni użytkownikom iOS 17, iPadOS 17 i inne nowe systemy. Pamiętajcie, aby być z nami w poniedziałek wieczorem. Jako jedni z pierwszych w Polsce udostępnimy wam polskie screeny z najnowszych bet systemów, a także przedstawimy wam wszystkie główne nowości. Nie możecie tego przegapić!

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 129

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top