iphone14promax 1

Tak wygląda iPhone 14 Pro Max z wypalonym ekranem

Potwierdzają się wcześniejsze obawy, że funkcja Always on Display w iPhone 14 Pro może prowadzić do przedwczesnego wypalenia ekranu.

Wypalanie ekranu polega na nierównomiernym zużyciu pikseli na ekranie OLED, co prowadzi do utraty równowagi jasności i kolorów. Piksele, które są stale używane w określonym obszarze, ulegają szybszemu zużyciu niż reszta pikseli na ekranie, co prowadzi do nierównomiernego zużycia i w konsekwencji do wypalenia.

Funkcja Always on Display w iPhone 14 Pro Max pozwala na wyświetlanie stałego elementu na ekranie, nawet gdy telefon jest w trybie uśpienia.  Jednym z obszarów, które są szczególnie narażone na wypalanie ekranu w iPhone 14 Pro Max, jest obszar Dynamic Island – obszar na górze ekranu, w którym znajdują się kamery i czujnik TrueDepth. W przypadku ciągłego wyświetlania stałego elementu, takiego jak godzina, w tym obszarze może to prowadzić do szybszego zużycia pikseli i w konsekwencji do wypalenia.

Tak wygląda iPhone 14 Pro Max z wypalonym ekranem ciekawostki wypalony ekran w iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro Max  Potwierdzają się wcześniejsze obawy, że funkcja Always on Display w iPhone 14 Pro może prowadzić do przedwczesnego wypalenia ekranu. iP14 2

Jak widzicie powyżej obszar, w którym nastąpiło wypalenie, jest jaśniejszy i mniej wyrazisty niż pozostała część ekranu, co wpływa na wygląd całości obrazu.

Jak się okazuje problem pojawia się nie tylko w górnej części telefonu. U kilku osób problem pojawił w miejscu wyświetlania godziny na zablokowanym ekranie.

Tak wygląda iPhone 14 Pro Max z wypalonym ekranem ciekawostki wypalony ekran w iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro Max  Potwierdzają się wcześniejsze obawy, że funkcja Always on Display w iPhone 14 Pro może prowadzić do przedwczesnego wypalenia ekranu. iP14

Aby uniknąć wypalania ekranu, musisz ograniczyć do minimum korzystanie z funkcji Always on Display lub wyłączyć ją całkowicie, gdy nie jest potrzebna.

Czy ktoś z Was miał lub ma podobne problemy? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top