jak przyspieszyć działanie iPhone

Ten trick sprawi, że Twój iPhone przyspieszy!

Jesteś użytkownikiem starszego iPhone’a i chciałbyś, aby Twoje urządzenie działało szybciej? Wystarczy, że wykonasz ten trick i zauważysz znaczną poprawę w działaniu swojego urządzenia.

Użytkownicy iPhone’ów potwierdzają, że niektóre smartfony (zwłaszcza starsze modele) zaczynają działać szybciej po zmianie regionu.

Ten trick sprawi, że Twój iPhone przyspieszy! poradniki, ciekawostki zmiana regionu, ten trick przyspieszy iphone, przyspiesz dzialanie iphone, przyspiesz dzialanie ipad, jak przyspieszyć iPhone, iphone dziala plynniej, iPhone, iPad, Apple  Jesteś użytkownikiem starszego iPhone’a i chciałbyś, aby Twoje urządzenie działało szybciej? Wystarczy, że wykonasz ten trick i zauważysz znaczną poprawę w działaniu swojego urządzenia. iPhone7 1 650x350

Jak przyspieszyć działanie iPhone

Według chińskich źródeł, jeśli zmienisz region na Francję w ustawieniach iPhone’a, wydajność Twojego smartfona wzrośnie – urządzenie będzie działać płynniej. Region możecie zmienić udają się do Ustawienia – Ogólne – Język i region.

Dlaczego tak się dzieje?

Powód jest taki, że firma Apple została ukarana przez Francję grzywną za incydent związany z redukcją częstotliwości procesora – kilka lat temu było o tym bardzo głośno. Decyzja Apple o spowolnieniu starszych iPhone’ów z powodu zużycia baterii wywołała skandal: firma została ukarana grzywną za tę praktykę przez francuskiego regulatora, a także kilka stanów USA, co zaowocowało odszkodowaniem w wysokości 113 milionów dolarów. Decyzja ta spowodowała, że teraz firma nie zmniejsza już wydajności starszych smartfonów we Francji i niektórych innych regionach.

Jako dowód możecie zobaczyć test przeprowadzony w aplikacji Geekbench przed i po zmianie regionu.

W przypadku iPhone 12 Pro różnicy praktycznie nie ma, ale jeśli weźmiemy iPhone’a 7, to wynik testu w Geekbench przed zmianą regionu wynosił 286 632 punkty, a po wyborze Francji wzrósł do 298 321 punktów.

Ten trick sprawi, że Twój iPhone przyspieszy! poradniki, ciekawostki zmiana regionu, ten trick przyspieszy iphone, przyspiesz dzialanie iphone, przyspiesz dzialanie ipad, jak przyspieszyć iPhone, iphone dziala plynniej, iPhone, iPad, Apple  Jesteś użytkownikiem starszego iPhone’a i chciałbyś, aby Twoje urządzenie działało szybciej? Wystarczy, że wykonasz ten trick i zauważysz znaczną poprawę w działaniu swojego urządzenia. iPhone7 1 650x246

Użytkownicy iPhone’ów potwierdzają, że niektóre smartfony (zwłaszcza starsze modele) faktycznie zaczynają działać szybciej po zmianie regionu. Co ciekawe sztuczka działa nawet na iPadzie.

Jak sprawdzić czy nasz iPhone jest spowolniony z powodu niskiej kondycji baterii

  1. Pobieramy Lirum Device Info Lite z App Store.
  2. Włączamy aplikację i przechodzimy do zakładki Urządzenie.
  3. Stukamy na CPU.
  4. Jeżeli CPU Actual Clock i Maximum Clock są takie same, wasze urządzenie nie jest spowolnione. Gdy wartości będą niższe, musicie wymienić baterię w swoim urządzeniu. Możecie to zrobić na własną rękę lub oddać iPhone’a do serwisu.

Jeśli ktoś z Was jest użytkownikiem starszego urządzenia i zdecyduje się na zmianę regionu w swoim iPhone lub iPad, to niech koniecznie da nam znać czy zauważył różnicę w działaniu.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top