Michał08.01.2018
Tenda AC6 – inteligentny router z Wi-Fi AC1200, potężnym zasięgiem oraz świetną aplikacją mobilną

Kilka tygodni temu dzięki uprzejmości Tenda otrzymałem do testów bardzo ciekawy router Tenda AC6. Dziś chciałbym napisać Wam kilka zdań na jego temat.

Wygląd

AC6 wygląda dość „agresywnie”, ale przyjemnie. Mi się podoba.

Z przodu routera znajdziemy kilka lampek informujących nas między innymi o sieci 2,4G, 5G, WAN, czy WPS. Tył to oczywiście wejścia LAN oraz miejsce na podłączenie zasilania. Ale to nie wszystko.

Znajdują się tam także dwa przyciski – WPS i Wi-Fi.

Zasięg WiFi i szybkość działania

Router ma wbudowany procesor Broadcom 900 MHz, który zapewnia niezrównaną kompatybilność i stabilność działania. Szybkość to nie jedyna cecha AC6.

Tenda AC6 co zapewne już zauważyliście na powyższych zdjęciach posiada aż cztery anteny, dzięki czemu sygnał Wi-Fi jest naprawdę potężny! Uwierzcie mi, że zasięg Wi-Fi tego routera bez najmniejszych problemów trafi w każde miejsce w Waszym domu.

Ja osobiście byłem bardzo mile zaskoczony i jak dla mnie jest to ogromny plus tego urządzenia. Przez okres testowania nie miałem najmniejszych problemów z zasięgiem. Połączenie było stabilne. Nic nie rwało, nie rozłączało, wszystko działało tak jak powinno. Super!

Harmonogram

Kolejną ciekawą funkcją, która trafiła do AC6 jest harmonogram Wi-Fi.Co ti takiego? Jest to funkcja, która sprawia, że router powiedzmy w godzinach nocnych potrafi sam wyłączyć Wi-Fi tworząc w ten sposób energooszczędne i przyjazne środowisku otoczenie.

Konfiguracja

Na koniec może kilka słów o konfiguracji. AC6 tak jak przystało na porządny router posiada super prosty interfejs konfiguracji. Przygotowanie routera do pracy do kwestia 30 sekund. Po uruchomieniu wybieramy czy mamy dynamiczne iP czy stałe wpisujemy hasło do Wi-Fi i gotowe!

Uwierzcie mi, że niezależnie od tego, czy jesteś zaawansowanym technologicznie użytkownikiem, czy nowicjuszem komputerowym, AC6 sprawia, że konfiguracja jest łatwa i przyjemna.

Aplikacja mobilna

Kolejnym wielkim plusem, który strasznie mi się podoba jest możliwość konfiguracji routera przez aplikację mobilną. Możemy tutaj robić wszystko to co przez stronę www. Zresztą zobaczcie sami. Poniżej umieszczam kilka screenów.

Świetna sprawa prawda?

Podsumowanie

W dużym skrócie – Tenda AC6 to inteligentny, dwupasmowy router WiFi z bardzo silnym sygnałem, szybkim procesor 900 MHz z firmy Broadcom i WI-Fi piątej generacji, które osiąga naprawdę spore szybkości. Ogólnie sprzęt zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Cena AC6 również nie jest jakaś wygórowana. Za router trzeba zapłacić około 150 zł. Moim zdaniem warto!

Aplikację mobilną na iPhone możecie pobrać poniżej.

Tenda WiFi
Cena: Gratis
/ Pobierz
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz