wyszukiwarka 1

Usługa Apple Search może “umrzeć” jeszcze przed narodzinami

Z Apple odeszło kilku kluczowych pracowników odpowiedzialnych za pracę nad wyszukiwarką Apple. Informację na ten temat podał serwis MacRumors.

Według źródła jest to kilku inżynierów oprogramowania, którzy wcześniej stworzyli startup zajmujący się uczeniem maszynowym o nazwie Laserlike. W 2018 roku Apple kupiło Laserlike, a jego twórcy rozpoczęli pracę nad systemem wyszukiwania w sieci w ramach zespołu Apple. Jeden z nich został nawet mianowany starszym dyrektorem zespołu liczącego co najmniej 200 osób – wszyscy pracowali nad wyszukiwarką internetową Apple.

Usługa Apple Search może "umrzeć" jeszcze przed narodzinami ciekawostki wyszukiwarka Apple, Apple Search  Z Apple odeszło kilku kluczowych pracowników odpowiedzialnych za pracę nad wyszukiwarką Apple. Informację na ten temat podał serwis MacRumors. wyszukiwarka Apple

Inżynierowie tworzący Laserlike opuścili podobno Apple i wrócili do pracy w Google. Teraz zespół stojący za Laserlike, który rozwija Siri i Spotlight, a także wyszukiwarkę, jest pozbawiony doświadczonej kadry kierowniczej, a doniesienia insiderów sugerują, że premiera głównego konkurenta Google, Apple Search, została opóźniona o co najmniej cztery lata.

Przypomnijmy, że Google obecnie płaci Apple corocznie, aby jego wyszukiwarka była domyślnie zainstalowana w Safari na iPhone’ach, iPadach i Macach. Obie firmy wielokrotnie zwracały uwagę regulatorów antymonopolowych w związku z tym kontraktem.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top