bmw

Uwaga! Bezprzewodowe ładowanie w BMW może uszkodzić chip NFC w iPhone 15

W sieci pojawiły się doniesienia o problemie z kompatybilnością pomiędzy nowymi modelami iPhone 15 a systemem bezprzewodowego ładowania w samochodach BMW.

Zgłoszenia od właścicieli tych luksusowych pojazdów sugerują, że korzystanie z wbudowanej podkładki do ładowania może prowadzić do awarii chipu NFC (Near-Field Communication) w smartfonie.

Chip NFC w iPhone pełni kilka ważnych funkcji, w tym obsługuje system płatności Apple Pay i umożliwia korzystanie z cyfrowych kluczyków do samochodu. Po tym jak użytkownicy zauważyli, że ich urządzenia przechodzą w tryb odzyskiwania z białym ekranem po korzystaniu z ładowarki w BMW, często okazywało się, że chip NFC jest nieodwracalnie uszkodzony. Następnie użytkownicy otrzymują błąd w aplikacji Wallet z komunikatem „Nie można skonfigurować Apple Pay”.

Uwaga! Bezprzewodowe ładowanie w BMW może uszkodzić chip NFC w iPhone 15 ciekawostki Serwis klienta, rozwiązanie problemu, problemy techniczne, Ostrożność użytkowników, NFC, Komunikat od producentów, kompatybilność, iPhone 15, Cyfrowe klucze do samochodu, BMW, bezprzewodowe ładowanie, Bezpieczeństwo użytkownika, Awaria NFC, Apple Pay, aktualizacje oprogramowania  W sieci pojawiły się doniesienia o problemie z kompatybilnością pomiędzy nowymi modelami iPhone 15 a systemem bezprzewodowego ładowania w samochodach BMW. iPhone15Pro 15 1

Niewyjaśnione jest jeszcze, czy problem dotyczy wszystkich modeli BMW wyposażonych w system bezprzewodowego ładowania, czy też jest to kwestia specyficzna dla pewnych wersji. Nie jest również jasne, ile osób napotkało na ten problem. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że Apple wymieniło im urządzenie po stwierdzeniu uszkodzenia, ale nowy telefon również jest podatny na tę samą awarię. Z tego względu, póki co nie ma stałego rozwiązania tego problemu.

Dotychczas zgłoszenia dotyczyły głównie iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, ale istnieje prawdopodobieństwo, że podobne problemy mogą wystąpić także w przypadku standardowego iPhone 15 oraz modelu iPhone 15 Plus. Dlatego też wszyscy właściciele serii iPhone 15 powinni zachować ostrożność i unikać korzystania z systemu bezprzewodowego ładowania w BMW, dopóki kwestia nie zostanie wyjaśniona i naprawiona.

Ponieważ chip NFC jest kluczowym elementem dla wielu funkcji, takich jak płatności mobilne czy cyfrowe klucze do samochodu, jego uszkodzenie może stanowić znaczący problem. Do tej pory, ani Apple, ani BMW nie wydały oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Jednakże, obie firmy są prawdopodobnie świadome problemu i pracują nad jego rozwiązaniem.

Jest to sytuacja, która może budzić pewne obawy, zwłaszcza że obie marki są znane z wysokiej jakości swoich produktów i usług. Warto więc być świadomym tego problemu i monitorować wszelkie aktualizacje ze strony obu firm. Dla użytkowników, którzy napotkali na ten problem, najlepszą opcją jest kontakt z serwisem klienta Apple lub BMW w celu ewentualnej wymiany uszkodzonego komponentu, choć jak już wspomniano, na chwilę obecną nie ma pewności, że wymiana urządzenia całkowicie rozwiąże problem.

Ostatecznie, do czasu rozwiązania tego problemu przez Apple i BMW, właściciele zarówno iPhone’ów 15 jak i samochodów BMW powinni być bardzo ostrożni i rozważyć inne metody ładowania swoich urządzeń.

Wszystkim zainteresowanym radzimy na bieżąco śledzić komunikaty od producentów i unikać korzystania z opcji bezprzewodowego ładowania w pojazdach BMW, dopóki nie zostanie wydane oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 157

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top