Uwaga! Wymyślono nowy sposób oszukiwania na WhatsApp ciekawostki WhatsApp, oszukiwanie przez whastapp, nie daj sie oszukac na whatsapp  Jak donosi WABetaInfo wymyślono nowy sposób oszukiwania za pomocą popularnego komunikatora WhastApp. Na czym polega i jak się przed nim uchronić? Już wyjaśniamy! whatsapp 1300x700

Uwaga! Wymyślono nowy sposób oszukiwania na WhatsApp

Jak donosi WABetaInfo wymyślono nowy sposób oszukiwania za pomocą popularnego komunikatora WhastApp. Na czym polega i jak się przed nim uchronić? Już wyjaśniamy!

Schemat jest następujący. Otrzymujesz wiadomość z nieznanego numeru, która może wyglądać mniej więcej tak: „Kim jesteś? Twój numer został zapisany w moich kontaktach”. Jeśli odpowiesz, to postara się dokładnie wypytać Cię o szczegóły na Twój temat: imię, nazwisko, wiek, rodzaj aktywności itp.

Na tym etapie rozmówca będzie bardzo miły i przyjazny, a wszystko po to aby wzbudzić Twoje zaufanie. Aby być bardziej wiarygodnym oszust może wysłać rzekomo „swoje” zdjęcie, może być to zdjęcie pięknej dziewczyny czy mężczyzny (w zależności od tego, czego się o Tobie dowiedział).

Uwaga! Wymyślono nowy sposób oszukiwania na WhatsApp ciekawostki WhatsApp, oszukiwanie przez whastapp, nie daj sie oszukac na whatsapp  Jak donosi WABetaInfo wymyślono nowy sposób oszukiwania za pomocą popularnego komunikatora WhastApp. Na czym polega i jak się przed nim uchronić? Już wyjaśniamy! whatsapp

Teraz nadszedł moment na kulminacyjny krok: oszust poprosi Cię o dodanie go jako przyjaciela w jakiejś sieci społecznościowej – Facebook, Twitter czy Instagram. Po co?  Cel tej akcji jest prosty – musi poznać Twój krąg kontaktów, a także Twoją najbliższą rodzinę. Gdy tylko dowie się wszystkiego, zacznie Cię szantażować – wszystko, co sam o sobie powiedziałeś, zostanie wykorzystane.

Najczęściej na etapie wczesnej korespondencji, napastnikowi udaje się „wyciągnąć” od ofiary kilka zdjęć, które następnie są przerabiane w Photoshopie po to, aby  później zagrozić, że zostaną wysłane do Twojej rodziny.

Jak uchronić się przed takimi osobami? Po pierwsze, staraj się nie odpowiadać nieznajomym, jeśli nie oczekujesz od nikogo wiadomości. Po drugie, włącz wyświetlanie swojego statusu i awatara „Tylko dla kontaktów” w ustawieniach komunikatora. Po trzecie, wyślij informację do WhatsApp, gdy tylko otrzymasz wiadomość od dziwnych kontaktów. I ostatnie chyba najbardziej oczywiste, nie mów i nie pisz o sobie za wiele osobom których nie znasz.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top