W Aparacie Google wykryto nieprzyjemną usterkę ciekawostki usterka, bład w aplikacji aparat google, Aplikacja, aparat google  W aplikacji Aparat Google został znaleziony dziwny błąd, który objawia się podczas skanowania kodów QR z linkami. Informuje o tym niemiecki serwis Heise. AparatGoogle 1300x700

W Aparacie Google wykryto nieprzyjemną usterkę

W aplikacji Aparat Google został znaleziony dziwny błąd, który objawia się podczas skanowania kodów QR z linkami. Informuje o tym niemiecki serwis Heise.

Według źródła, aplikacja Aparat Google na Androidzie 12 zaczyna działać nieprawidłowo, gdy użytkownik próbuje zeskanować kod QR z osadzonym linkiem do wielu stron internetowych. Nieznany błąd w kodzie aplikacji zniekształca link i dodaje do niego dodatkowe znaki. Problem został rozwiązany już w kilku modelach Pixel 3 XL, 3a, 4, 4a, 5 i 6 Pro, ale prawdopodobnie napotkają go również inni użytkownicy aplikacji.

W Aparacie Google wykryto nieprzyjemną usterkę ciekawostki usterka, bład w aplikacji aparat google, Aplikacja, aparat google  W aplikacji Aparat Google został znaleziony dziwny błąd, który objawia się podczas skanowania kodów QR z linkami. Informuje o tym niemiecki serwis Heise. aparatgoogle 2

Zidentyfikowano pewne wzorce występowania usterki. Linki z domen au, br, rgb il, kr, nz, ru, tr, uk i za są bardzo często niepoprawnie odczytywane.

We wszystkich przypadkach Aparat Google dodaje jedną lub więcej kropek tam, gdzie nie są one wymagane. Na przykład aplikacja zamienia adres strony fooco.at na foo.co.at i naturalnie wyświetla użytkownikowi błąd 404. Ponadto czasami aplikacja może zastąpić linki – i jest to bardziej jak luka w zabezpieczeniach niż usterka.

Źródło zauważa, że ​​problem pojawia się tylko na Androidzie 12. Zatem dopóki Google nie rozwiąże problemu, zalecamy użytkownikom smartfonów z Androidem korzystanie z aplikacji innych firm do skanowania kodów QR.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
twitter 1

Za ile Elon Musk kupił Twittera?

Najbogatszy człowiek na świecie został niedawno właścicielem najbardziej wpływowej platformy informacyjnej w sieci. Dlaczego Elon Musk kupił Twittera? Co zmieni się w funkcjach działania aplikacji?

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top