Krzysiek Borek30.01.2018
W tym roku pojawi się pierwszy iPad z układem graficznym Apple

Apple podobno pracuje nad nowym modelem iPada, co nie powinno nas dziwić. Jednak wisienką na torcie będą nowe, dedykowane urządzeniu układy.

Amerykanie pracują obecnie nad układem graficznym (projektują go) i tym odpowiedzialnym za sztuczną inteligencję.

W zeszłym roku gigant z Cupertino zaprojektował układy graficzne będące komponentami dla iPhone’a 8, 8 Plus i X. To spowodowało, że Imagination Technologies straciło swoje główne źródło dochodu, którym w przeszłości było Apple.

Obecnie dostępne iPady Pro wykorzystują układ scalony A10x Fusion, który jest wyżej taktowanym wariantem A10 Fusion, obecnym w iPhone 7/7 Plus. Ponadto siedzi w nim również układ graficzny produkowany przez Imagination Technologies, jest nim PowerVR 7XT GT7600 Plus.

Według ostatnich doniesień tegoroczny iPad Pro może wyglądać podobnie do iPhone’a X w kwestii wyglądu i nie tylko. Podobno otrzyma również Face ID, które na razie jest dostępne wyłącznie w rocznicowym modelu iPhone’a, poza nim żaden produkt Apple nie korzysta z technologii TrueDepth.

W przypadku układu scalonego odpowiedzialnego za sztuczną inteligencję Mark Gurman miał z pewnością na myśli A11 Bionic, ponieważ Neural Engine jest nieodłącznym elementem tego układu scalonego. Właśnie dlatego wydaje mi się, że Apple nie zdecyduje się na oddzielny układ do napędzania sztucznej inteligencji.

To nie wszystko, ponieważ Apple pracuje również nad nowymi modelami komputerów z koprocesorem T3. Wygląda na to, że ten rok będzie owocny w nowe premiery i pracowity dla inżynierów z Cupertino.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek