Krzysiek Borek23.06.2018
Waze i Sygic będą kompatybilne z CarPlay w iOS12

Podczas konferencji poprzedzającej tegoroczne Worldwide Developers Conference dowiedzieliśmy się, że Apple pozwoli wreszcie używać nawigacji firm trzecich w CarPlay.

Podczas pokazu widzieliśmy Mapy Google i Waze, ale oficjalnie wiadomo, że Waze i Sygic pracują już nad aplikacjami dla CarPlay.

W tym momencie użytkownicy systemu dla samochodu mogą korzystać wyłącznie z map Apple, ale we wrześniu tego roku nadejdzie wsparcia dla nawigacji firm trzecich. Właśnie dzięki temu użytkownicy będą w stanie używać Waze lub Sygic, które szykują swoje aplikacje.

Autorzy Waze podzielili się na Twitterze informacją o rozpoczęciu prac nad aktualizacją wprowadzającą wsparcie dla CarPlay. Nie podano nawet przybliżonej daty wydania aplikacji, ale sam fakt, że prace trwają powinien nam w tym momencie wystarczyć.

Prezes Sygic również zabrał głos na Twitterze i oznajmił, że ich aplikacja będzie gotowa wraz z wydaniem stabilnej wersji iOS 12 we wrześniu. To oznacza, że aplikacja będzie dostosowana już pierwszego dnia po wydaniu przez Apple najnowszej wersji systemu operacyjnego dla ich urządzeń mobilnych.

Zdziwiłem się, że dopiero w CarPlay dla iOS 12 zdecydowano się dodać wsparcie dla nawigacji firm trzecich, to powinno nastąpić zdecydowanie wcześniej. Na szczęście lepiej późno niż wcale.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek