Wstrzymano wysyłkę paska Reserve Strap ciekawostki zegarek Apple, wstrzymano wysyłkę Reserve Strap, Reserve Strap, pasek Reserve Strap, Apple Watch, Apple  Minęło wiele czasu, zanim twórcy Reserve Strap zaktualizowali informacje na temat rozpoczęcia wysyłki interesującego akcesorium dla Apple Watcha. Niestety, nie mam dla was dobrych wiadomości, dedykowany pasek po aktualizacji watchOS do wersji 2.0.1 staje się bezużyteczny. reserve

Wstrzymano wysyłkę paska Reserve Strap

Minęło wiele czasu, zanim twórcy Reserve Strap zaktualizowali informacje na temat rozpoczęcia wysyłki interesującego akcesorium dla Apple Watcha. Niestety, nie mam dla was dobrych wiadomości, dedykowany pasek po aktualizacji watchOS do wersji 2.0.1 staje się bezużyteczny.

W każdym ze wzorów opaski widać, że łączy się ona przez specjalny port na dolnej części koperty, co pozwala na uzyskanie dodatkowych godzin (30) użytkowania. Aktualizacja watchOS (2.0.1) zablokowała port dla niezależnych producentów, co przekłada się na brak nie tylko tej funkcji, ale także tych znanych z opasek sportowych.

Beginning with watchOS 2.0.1 an unexpected change to the Apple External Accessory Protocol disabled the functionality of Reserve Strap. Until this change, Reserve Strap functioned perfectly?extending the battery life of Apple Watch by over 150% in many cases allowing users to keep their Watch charged for up to a week.

Specifically, this bug interferes with the communication between accessories and Apple Watch. For the time being, Apple has suspended use of this port until they unveil an official MFi program for Watch. In keeping with their wishes we will also be suspending shipment of all orders until Apple supports development of smartbands.

Użytkownicy, którzy w najbliższej przyszłości nie planują aktualizacji nadal mogą wykorzystać Reserve Strap, a zainteresowani otrzymają pasek w ciągu paru tygodni. Producent przekonuje wszystkich zainteresowanych, aby poinformowali o tym fakcie Apple, co być może pozwoli na wdrożenie programu MFi również dla urządzenia noszonego.

W marcu bieżącego roku zapowiedzieli również dedykowany pasek z LTE i WiFi. Pozwoli on na używanie zegarka bez potrzeby wykorzystywania połączenia Bluetooth, wszystko dzięki portowi microSIM i wbudowanemu WiFi LE. Warto wspomnieć, że ta wersja nie łączy się przez specjalistyczny port, ale jest we wczesnej fazie produkcji, więc minie sporo czasu, zanim ją ujrzymy.

Autorzy Reserve Strap mają nadzieję, że program MFi ruszy jeszcze obok obecnej generacji nosidła Apple i wygląda na to, że coś jest na rzeczy, ponieważ Amerykanie złożyli odpowiednie dokumenty, aby to opatentować. Dokument opisuje dokładnie tego typu akcesoria i mogą one zawierać dodatkową elektronikę ? baterię, wyświetlacz, GPS i wiele innych ? wszystko to ma się łączyć przez port diagnostyczny. Pozwoli to na znacznie więcej akcesoriów niż Reserve Strap o jego kolejna iteracja.

Warto wspomnieć, że Apple pokazało ostatnio nowe wersje kolorystyczne pasków, a inteligentne paski być może zadebiutują jeszcze za żywota obecnej generacji zegarka, ale mam wrażenie, że dopiero kolejna generacja z nich skorzysta.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry