OneTech14.03.2021
Wszystkie iPhone’y 12S otrzymają większe baterie

Wszystkie tegoroczne iPhone’y 12S zarówno te podstawowe jak i modele Pro będą miały pojemniejszą baterię – mówi analityk Ming-Chi Kuo.

Zdaniem Ming-Chi Kuo, Apple zintegruje w tegorocznych smartfonach gniazdo karty SIM z główną płytą i zmniejszy grubość konfiguracji kamery TrueDepth. Te zmiany pozwolą firmie zwolnić wystarczająco dużo miejsca na umieszczenie we wszystkich iPhone 12S pojemniejsze baterie. Większe baterie zwiększą również wagę urządzeń.

W iPhone’ach serii 12 firma nieco zmniejszyła pojemność baterii, ale tylko dlatego, że w urządzeniach znalazły się bardziej energooszczędne komponenty, dzięki czemu deklarowana żywotność baterii iPhone’a 12 pozostała taka sama jak w przypadku iPhone’a 11.

Bateria w iPhone 12S / 12S Pro

Jeśli chodzi o tegoroczne urządzenia, to pojemniejsza bateria na pewno przyda się iPhone’owi 12S mini, ponieważ ubiegłoroczny iPhone 12 mini nie sprzedaje się za dobrze właśnie ze względu na słabą żywotność baterii.

Apple może również użyć bardziej wydajnych paneli wyświetlacza w iPhone’ach z serii 12S, aby poprawić żywotność baterii. Firma ma korzystać z paneli LTPO OLED 120 Hz w telefonach 12S Pro i 12S Pro Max. Panel wyświetlacza będzie mógł dynamicznie dostosowywać częstotliwość odświeżania w zależności od wyświetlanej treści, co powinno poprawić żywotność baterii.

Najnowsze smartfony Apple powinny zostać zaprezentowane we wrześniu.

Źródło:
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl