Krzysiek Borek12.10.2017
Wyświetlacze 120Hz pojawią się w smartfonach

W tym roku Apple zaprezentowało dwa iPady Pro z wyświetlaczami, których odświeżanie wynosi 120Hz. W praktyce oznacza to, że animacje są płynniejsze i wyświetlacz żwawiej reaguje na ruchy użytkownika.

Pewnie nie uwierzycie, że Sharp zaczął wyposażać własne smartfony w wyświetlacze z wyższym odświeżaniem (120Hz). Jasne, niektóre modele z serii Aquos mają taki wyświetlacz, który został przy okazji porównany z Samsungiem Galaxy S8. Problem w tym, że na pewno większość z nas nie będzie miała tego smartfona, ponieważ sprzedają go jedynie w Japonii.

Czy różnica jest zauważalna? Jeden z użytkowników Reddita nagrał wideo porównawcze w zwolnionym tempie (240 fps). Sharp Aquos Zeta stanął do walki ze wspomnianym wcześniej Galaxy S8. Różnicę może zobaczyć na własne oczy poniżej.

To bez wątpienia przyszłość mobilnej technologii, przydałaby się w Samsungach, szczególnie w Galaxy Note 8. Opóźnienia podczas używania rysika S Pen byłyby niższe, a nawet bez niego byłoby znacznie lepiej. W takiej sytuacji nasuwa się tylko jedno pytanie, kiedy wyświetlacze ze 120Hz odświeżaniem pojawią się w telefonach sprzedawanych na całym świecie?

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek