Zmieniłeś domyślą przeglądarkę lub Mail w iPadOS / iOS 14? Jeśli tak, to nie wyłączaj iPhone / iPad polecane, ciekawostki iOS 14, blad iPadOS 14, Apple  Jedną z nowych funkcji w iOS 14 / iPadOS 14 jest możliwość zmiany domyślnej aplikacji pocztowej i domyślnej przeglądarki. Funkcja fajna, ale z powodu błędu nie działa tak jak powinna. iOS14 Safari 1

Zmieniłeś domyślą przeglądarkę lub Mail w iPadOS / iOS 14? Jeśli tak, to nie wyłączaj iPhone / iPad

Jedną z nowych funkcji w iOS 14 / iPadOS 14 jest możliwość zmiany domyślnej aplikacji pocztowej i domyślnej przeglądarki. Funkcja fajna, ale z powodu błędu nie działa tak jak powinna.

We wcześniejszych wersjach iOS / iPadOS użytkownicy mogli zainstalować takie apki jak Chrome, Spark, ale system zawsze otwierał linki w Safari lub adresy e-mail w Mail. W najnowszym iOS i iPadOS  Apple dodało możliwość zmiany domyślnej przeglądarki i domyślnej aplikacji pocztowej.

Zmieniłeś domyślą przeglądarkę lub Mail w iPadOS / iOS 14? Jeśli tak, to nie wyłączaj iPhone / iPad polecane, ciekawostki iOS 14, blad iPadOS 14, Apple  Jedną z nowych funkcji w iOS 14 / iPadOS 14 jest możliwość zmiany domyślnej aplikacji pocztowej i domyślnej przeglądarki. Funkcja fajna, ale z powodu błędu nie działa tak jak powinna. chrome domyslna ios

Jednak z powodu błędu, kiedy ponownie uruchomimy nasze urządzenie, wcześniej wprowadzone dane zostają zresetowane. Czyli po zresetowaniu iPhone czy iPad ponownie domyślną przeglądarką będzie Safari, a aplikacją pocztową systemowy Mail.

Co ciekawe błąd występuje także w udostępnionym dziś w nocy iOS 14.2 beta 1.

Ponadto niektórzy użytkownicy zauważyli, że jeśli zmienimy tylko domyślną aplikację pocztową, ale nadal będziemy używać Safari jako domyślnej przeglądarki, kliknięcie w adres e-mail w Safari otworzy systemową apkę Mail, a nie domyślnie ustawioną.

Czy ktoś z Was również ma podobne problemu?

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry