Krzysiek Borek13.03.2016
Jak poradzić sobie z bootloop po Jailbreak iOS 9.1

Udało wam się poprawnie wykonać Jailbreak iOS 9.1? Po uruchomieniu waszego sprzętu ciągle widoczne jest logo producenta i nic więcej? Za chwilę pokaże wam, jak poradzić sobie z eliminacją tego problemu.

Zanim zaczniemy warto wyjaśnić, dlaczego urządzenie wchodzi w zapętlanie startowe. Jeżeli dobrze rozumiem, to Jailbreak udostępniony przez Pangu korzysta z dwóch warunków wyścigu, jeden występuje podczas wykonywania JB, a drugi przy uruchamianiu sprzętu po zakończeniu procesu. Obydwa wywołują kernel panic, więc od czasu do czasu może dojść do zapętlania startowego i musimy sobie sami poradzić z usunięciem problemu.

Warto wspomnieć, że nie występuje on na każdym urządzeniu po odblokowaniu oprogramowania układowego. W większości przypadków wszystko idzie bez problemu, ale czasem błąd się pojawia i nie ma 100% pewności, że nie pojawi się ponownie, po jego naprawie. Wydaje mi się, że w tej kwestii musimy liczyć na Pangu i kolejną wersję narzędzia, bo to ono (prawdopodobnie) jest odpowiedzialne za występowanie tego błędu. Istnieją różne metody, które pomogą wam nadal cieszyć się urządzeniem i za chwilę do nich przejdziemy.

Ponowne uruchomienie

Przytrzymujemy przycisk zasilania do momentu ukazania się komunikatu o możliwości wyłączenia sprzętu i to robimy. Uruchamiamy go znowu i sprawdzamy, czy wszystko działa, jak powinno.

Twardy reset

Przytrzymujemy przycisk zasilania i Touch ID przez przynajmniej 10 sekund, a po ujawnieniu logo Apple puszczamy obydwa przyciski. Musimy zrobić to 4 – 5 razy i zostawić sprzęt w spokoju. Potem odczekujemy, aż zapętlanie startowe wykona się nawet 20 razy, wtedy powinien pojawić się ekran blokady i możemy dalej używać naszego iGadżetu.

Przyciski regulacji głośności

W niektórych przypadkach ta metoda pomaga, więc wyłączamy sprzęt przytrzymując przycisk zasilania i Touch ID, a potem uruchamiamy je samym p. zasilania, a następnie naprzemiennie naciskamy obydwa przyciski regulacji głośności. Powtarzamy to aż do skutku.

Zostawiamy sprzęt w spokoju

Czasem należy pozostawić urządzenie samemu sobie i przeczekać zapętlanie startowe, później iPhone/iPad lub iPod powinny być gotowe do użytkowania.

Odtworzenie oprogramowania

Ostatecznością w tym przypadku jest odtworzenie oprogramowania układowego iUrządzenia. Musimy pobrać iOS 9.2.1 lub 9.3 kompatybilny z naszym urządzeniem i zrobić wszystko przez iTunes. Mam nadzieję, że większość z was to umie, więc nie będę zamieszczał tutaj instrukcji krok po kroku. Pamiętajcie, że decydując się na aktualizację do nowszej wersji iOS stracicie Jailbreak i możliwość powrotu do starszej kompilacji iOS.

Jeżeli macie wyżej opisany problem, dajcie znać w komentarzach, która z metod wam pomogła.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek