Krzysiek Borek10.10.2014
Obydwa Nexusy i Android L pojawią się w tym miesiącu

Nexus 6 to kolejne urządzenie z bez nakładkową wersją systemu Android. Według WSJ Google ma go zaprezentować jeszcze w tym miesiącu. Czy rzeczywiście się tak stanie?

Jedno ze źródeł potwierdza, że kolejny Nexus wyposażony będzie w wyświetlacz o przekątnej równej 5,9″. Testy urządzenia się już rozpoczęły i jego nazwa kodowa to Shamu. Prawdopodobnie wyświetlacz będzie miał rozdzielczość QuadHD. Zdjęcia wykonamy aparatem głównym z 13MPx matrycą, która będzie w stanie rejestrować materiały wideo w 4K. Bateria ma mieć 3200mAh pojemności, co powinno wystarczyć na przynajmniej dzień pracy nowego Nexusa. Co najważniejsze Nexus 6 będzie działał pod wodzą Snapdragona 805 i 3GB pamięci RAM.

shamufinal22

W ostatnich dniach przewijała się również data poremiery tabletu z tej samej serii i Androida L. Obydwa urządzenia i nowy system operacyjny Google powinny ukazać się 16 października bieżącego roku. Tak powiecie, że Apple w tym samym dniu pokaże nowe tablety i inne urządzenia, ale jak widać gigant z Mountain View się tego nie boi.

Jeżeli chodzi o cenę będzie niższa od iPhone’a 6+ bez abonamentu.

Źródło: 9to5google.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek