Krzysiek Borek20.05.2016
OS X 10.12 odblokujemy dzięki Touch ID

Odblokowanie iPhone’a za pomocą Touch ID zamiast kodem blokady jest bezpieczniejsze i pewnie brakuje tego użytkownikom Maków. Jednak niedługo podobna funkcja powinna pojawić się w systemie operacyjnym OS X.

Długo w kuluarach mówiło się, że Apple zamierza wbudować czytnik linii papilarnych w MacBookach, ale zamiast niego użytkownik będzie mógł użyć iPhone’a do odblokowania Maka. Wszystko dzięki odpowiedniej funkcji, która ma podobno pojawić się w OS X 10.12.

Inżynierzy pracują obecnie nad wprowadzeniem takiej możliwości, ale iPhone musi być blisko MacBooka, aby wszystko zadziałało, wtedy użytkownik nie będzie musiał wklepywać hasła, jeśli w ogóle je ustawił. Do operacji będzie wykorzystywane Bluetooth LE i będzie to działać na tej samej zasadzie, co w Apple Watch połączonym z iPhone`em. Wtedy mamy dostęp do urządzenia noszonego pomimo wprowadzenia kodu blokady, wtedy nie jest wymagany. Podobnie powinno być w przypadku iPhone’a i laptopa.

Być może odblokowanie notebooka nastąpi również dzięki urządzeniu naręcznemu, jeśli telefonu nie będzie w pobliżu. Pierwszą aplikacją, pozwalającą wykonać taką operację jest Knock, ale trzeba ją mieć na telefonie i komputerze, żeby wszystko działało. Apple powinno wprowadzić to lepiej.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Marcin Trzaska

  https://macid.co MacID – Unlock your Mac with just your fingerprint. I nie tylko. ;-)

  • Bart

   ci co potrzebuja takie cos – boja sie takich podejzanych programikow i poczekaja do oficjalnej prezentacji Apple :)

 • Waldemar Sinicki

  Fajna sprawa. Ja na szczęście nie muszę zamykać mojego Maca przed obcymi czy rodziną w obawie przed penetracją jego zawartości !!!

  • Bart

   to super – ale wiedz iz sa MILIONY innych osob ktore uzywaja swojego sprzetu w np. miejscach pracy :)

   • Waldemar Sinicki

    dlatego ja mam ten przywilej i nie jestem w tym gronie MILIONÓW

    • Bart

     Brzmi jakbys sugerowal iz nikt inny nie ma takiego prawa

     • Waldemar Sinicki

      Nie obchodzi mnie to co zrozumiałeś przez tą wypowiedź !

     • Bart

      jesli cie nie obchodzi to…… nie odpisuj! :)