Krzysiek Borek30.03.2016
OS X zmieni nazwę na macOS?

Obecnie nie ma powodów, by sądzić, że w niedalekiej przyszłości system operacyjny OS X zmieni nazwę na macOS, choć kod źródłowy najnowszej wersji El Capitan może być dowodem na zmianę nazewnictwa.

Do informacji dotarł Portugalski programista Guillermo Rambaud, wszystko zawiera się w jednej linijce «FUFlightViewController_macOS.nib». Według Portugalczyka, możemy mieć do czynienia ze zmianą nazwy systemu operacyjnego.

29-janela-macos-1

Zmiany w nazewnictwie oprogramowania rozpoczęły się od Apple Watcha i jego watchOS, co odbiło się również na przystawce telewizyjnej. Apple TV działa na podstawie tvOS, więc nowa nazwa systemu dla MacBooków i Maków wygląda na uproszczenie i dostosowanie jej do obecnych.

Apple nie zabrało głosu w tej kwestii, więc obecnie informacje nie są potwierdzone i nikt nie wie, pod jaką nazwą zadebiutuje kolejna wersja oprogramowania. Być może podczas tegorocznego WWDC ujrzymy nową nazwę, choć trzeba poczekać, co czas pokaże.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Bart

  ano stosujac taka nazwe „wybrna” z tej wersji 10.x.x ktora katuja juz od….. dziesiecioleci :)

  W dodatku kazdy mysli ze jak jest wersja 10.x.x to NIC sie nie zmienia – a taki FireFox czy Chrome to maja natrzepane juz wersje 50 w ciagu jakos paru lat?

 • Pidipius

  Że się powtórzę:
  Nie wysuwałbym tak dalece idących wniosków.
  Do dzisiaj w kodzie dostępnym dla developerów (choćby w konfiguracyjnych plistach) jest iPhoneOS mimo, że mamy iOSa. Tak samo może być z nazwą systemu na maca.

  • krzysiekb92

   iOS – iPhoneOS, iPadOS, iPodOS? Czy się mylę? Więcej urządzeń,więc nazwa lekko zmieniona.

   • Pidipius

    iOS jest dla wszystkich urządzeń z procesorami z serii AX – jak dotąd :)

 • firing

  Kod źródłowy podawał kiedyś że możemy mieć do czynienia z polską siri :D

  • krzysiekb92

   pic or didn’t happen