Krzysiek Borek01.04.2016
Wyświetlacz z iPhone SE pasuje do 5S i odwrotnie

Po rozłożeniu iPhone’a SE przez Chipworks okazało się, że ma on wiele komponentów zapożyczonych z różnych modeli słuchawek Apple. W głównej mierze postawiono na części znajdujących się w modelach 5S i 6s.

Dziś tę samą operację przeprowadziło iFixit i okazuje się, że wyświetlacz z SE pasuje do 5S i na odwrót. W praktyce oznacza to prostszą wymianę ekranu, ponieważ możemy wziąć go z 5S. Niestety, głównego aparatu w ten sam sposób nie wymienimy, nie pasuje w ogóle do 6s.

Warto nadmienić, że głośnik, silnik od wibracji i tacka SIM również są wymienne między SE, a 5S. Poza tym niektóre części są zabezpieczone silikonem, co chroni je przed wodą, a inne nie mają żadnego zabezpieczenia.

Poniższe zdjęcie pokazuje podobieństwa między wszystkimi modelami 4 – calowego iPhone’a (z pominięciem 5c). Większość się zgadza, oprócz różnych specyfikacji technicznych.

iPhone-x-ray

iFixit oceniło możliwości naprawy SE na 6 punktów w 10 punktowej skali, to tylko punkt mniej od 6s. Na początku należy wyciągnąć wyświetlacz, więc jego wymiana jest szybka i prostsza, w porównaniu do reszty komponentów. Nawet po jego rozłożeniu mamy dostęp do baterii, ale nie można jej samemu wyciągnąć. Jednak, użycie przez Apple śrub pentalobe utrudnia zadanie, jakim jest rozłożenie iPhone’a SE.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Bart

  Nie wiem co za problem z tym rodzajem srubokreta – jak ktos sie bierze za naprawe urzadzenia to OCZYWISTE iz musi miec cos wiecej noz mlotek do miesa i noz kuchenny :/

  Gdyby SE nie obslugiwal wyswietlacza z 5(s) to by byla niezla chamowa ze strony Apple.

  Daje leb uciac iz caly aluminiowy korpus tez jest z odrzutu po 5(s) co ta maszyna rozbiera je na czesci i tylko jest przepiaskowany malowany i co najwyzej przewiercone dziurki czy cos prostego.

  Niebezpowodu jest on tak TANI

  • krzysiekb92

   2149 zł to zdecydowanie niska cena ;)

   • Bart

    dla niektorych Ferrari za pare milionow $$$ to TANIZNA ;)
    ot bo nie ma lepszych za ta cene

 • Bercik

  Kali jeść Kali pić…
  Analfabeci nie umieć pisać po polski a mieć najwiecej do powiedzenia …