10 funkcji z Android 12, które chcielibyśmy zobaczyć w iOS 15 polecane, ciekawostki iOS 15, Apple, Android 12 WWDC 2021 już za kilka dni. Co zaskakujące, niewiele wiemy na temat nowego systemu iOS 15 dla iPhone'a, poza funkcją monitorowania jedzenia i zmianach w Centrum Sterowania. Android12

10 funkcji z Android 12, które chcielibyśmy zobaczyć w iOS 15

WWDC 2021 już za kilka dni. Co zaskakujące, niewiele wiemy na temat nowego systemu iOS 15 dla iPhone’a, poza funkcją monitorowania jedzenia i zmianach w Centrum Sterowania.

Jeśli chodzi o Google to firma zaprezentowała kilka dni temu Androida 12 z kilkoma ciekawymi nowymi funkcjami. Oto dziesięć funkcji Androida 12, które chcielibyśmy zobaczyć w iOS 15.

01. Tryb gier

10 funkcji z Android 12, które chcielibyśmy zobaczyć w iOS 15 polecane, ciekawostki iOS 15, Apple, Android 12 WWDC 2021 już za kilka dni. Co zaskakujące, niewiele wiemy na temat nowego systemu iOS 15 dla iPhone'a, poza funkcją monitorowania jedzenia i zmianach w Centrum Sterowania. A12 gry

Na systemie iOS możemy grać w tysiące gier, ale system potrzebuje specjalnego ryby gry, takiego jak w Androidzie. Obecnie, gdy grasz w gry na iOS, musisz ręcznie włączyć tryb Nie przeszkadzać, aby blokować połączenia i powiadomienia. Mamy nadzieję, że Apple doda tryb gier w iOS 15.

02. Historia powiadomień

10 funkcji z Android 12, które chcielibyśmy zobaczyć w iOS 15 polecane, ciekawostki iOS 15, Apple, Android 12 WWDC 2021 już za kilka dni. Co zaskakujące, niewiele wiemy na temat nowego systemu iOS 15 dla iPhone'a, poza funkcją monitorowania jedzenia i zmianach w Centrum Sterowania. A12 powiadomienia

System powiadomień na iOS w tej chwili to jeden wielki bałagan. Często jest tak, że zamykamy powiadomienia nawet o tym nie wiedząc, więc często może się zdarzyć, że przegapimy ważną informację np e-mail od szefa lub SMS od żony.

Google dodało funkcję ?historii powiadomień? w Androidzie 12 dla osób takich jak my. Nowość pozwala zobaczyć powiadomienia sprzed 24 godzin. iOS nie ma obecnie żadnej funkcji historii powiadomień i chcielibyśmy, aby podobna funkcja trafiła do iOS 15.

3. Motywy kolorystyczne

10 funkcji z Android 12, które chcielibyśmy zobaczyć w iOS 15 polecane, ciekawostki iOS 15, Apple, Android 12 WWDC 2021 już za kilka dni. Co zaskakujące, niewiele wiemy na temat nowego systemu iOS 15 dla iPhone'a, poza funkcją monitorowania jedzenia i zmianach w Centrum Sterowania. motywy

Jedną z interesujących funkcji Material You jest zachowanie spójności w całym systemie operacyjnym. Jeśli więc chcesz, aby akcent w Twoim telefonie był różowy, będzie różowy w całym systemie, w aplikacjach innych firm, a nawet tapetach.

Prawdopodobnie iOS ma jedną z najlepszych implementacji trybu ciemnego. Jednym dotknięciem możesz włączyć tryb ciemny we wszystkich swoich aplikacjach, a nawet zaplanować go. Jednak w iOS nie ma opcji ?akcentu kolorystycznego? ? system operacyjny domyślnie wybiera ulubiony ?niebieski? kolor Apple. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby Apple mógł dodać trochę koloru do tego teraz nudnego trybu ciemnego?

4. Widget ważne osoby

10 funkcji z Android 12, które chcielibyśmy zobaczyć w iOS 15 polecane, ciekawostki iOS 15, Apple, Android 12 WWDC 2021 już za kilka dni. Co zaskakujące, niewiele wiemy na temat nowego systemu iOS 15 dla iPhone'a, poza funkcją monitorowania jedzenia i zmianach w Centrum Sterowania. A12 widget

Nowy system widżetów Google wyraźnie inspirowany był systemem iOS 14 ? prostokątne kształty i zaokrąglone rogi. Jednym z widżetów dostępnych w systemie Android 12, który nie jest dostępny w systemie iOS, jest ?People Widget?. Ten widżet informuje Cię o najważniejszych osobach w Twoim życiu, wyświetlając wiadomości tekstowe, nieodebrane połączenia, e-maile bezpośrednio w jednym miejscu.

iOS miał kiedyś podobny widżet ?ulubione?, ale został on usunięty w iOS 14. Widget pozwalał bezpośrednio dzwonić lub wysyłać SMS-y do kontaktów oznaczonych gwiazdką, ale Apple zdecydowało się to zlikwidować. Implementacja Google jest z pewnością lepsza, ponieważ dostarcza aktualizacje z aplikacji, nawet innych firm, takich jak WhatsApp i Signal, bezpośrednio do tego widżetu. Taki widget przydałby się też na iPhonie.

5. Nowy ekran blokady

10 funkcji z Android 12, które chcielibyśmy zobaczyć w iOS 15 polecane, ciekawostki iOS 15, Apple, Android 12 WWDC 2021 już za kilka dni. Co zaskakujące, niewiele wiemy na temat nowego systemu iOS 15 dla iPhone'a, poza funkcją monitorowania jedzenia i zmianach w Centrum Sterowania. A12 ekran

Android 12 wprowadza bardzo potrzebne przeprojektowanie ekranu blokady. Jest inteligentny, intuicyjny, bardziej animowany i łatwiejszy w użyciu. Gdy nie ma powiadomień, zegar staje się większy, a po nadejściu powiadomień jest schowany w lewym górnym rogu.

Jeśli chodzi o ekran blokady w iOS jest on praktycznie taki sam od czasu jego wprowadzenia. Jedyną zmianą, którą wprowadziło Apple, jest dostęp do widgetów, które są po lewej stronie. Mówi się, że iOS 15 ma ?bardziej rozbudowaną? budowę ekranu blokady i nie możemy się doczekać, aby to zobaczyć.

6. Zmień hasła jednym kliknięciem

Chociaż nie jest to wyłączność Androida 12, nowa aktualizacja Google dla Chrome na Androida wprowadzi funkcję, która sprawi, że zmiana haseł w witrynie będzie procesem jednym kliknięciem. Powiadomi Cię, gdy Twoje hasło zostało skradzione (na przykład w przypadku naruszenia danych) lub gdy ktoś uzyskał dostęp do Twojego konta z innej lokalizacji. W zależności od ustawień ? czy zezwolisz Google na automatyczne ustawienie złożonego hasła do tej witryny i zapisanie go w menedżerze haseł Chrome, czy nie ? możesz zmienić hasło za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Pęk kluczy w systemach operacyjnych Apple powiadamia Cię tylko wtedy, gdy hasło zostanie ponownie użyte lub gdy jest słabe i łatwe do przewidzenia. Ponieważ Keychain jest ważną częścią ekosystemu Apple, ciekawie będzie zobaczyć, czy firma z Cupertino wprowadzi tę funkcję do iOS 15.

7. Ustawienie aplikacji firm trzecich w centrum sterowania

10 funkcji z Android 12, które chcielibyśmy zobaczyć w iOS 15 polecane, ciekawostki iOS 15, Apple, Android 12 WWDC 2021 już za kilka dni. Co zaskakujące, niewiele wiemy na temat nowego systemu iOS 15 dla iPhone'a, poza funkcją monitorowania jedzenia i zmianach w Centrum Sterowania. A12 centrum

Centrum sterowania również jest takie samo od czasu jego wprowadzenia. Chociaż okazuje się być całkiem użytecznym narzędziem w życiu przeciętnego użytkownika iOS, wciąż może stać się jeszcze lepsze. Obecnie Apple nie zezwala zewnętrznym deweloperom aplikacji na tworzenie niestandardowych przełączników dla Control Center.

Z drugiej strony Android ma szeroką gamę aplikacji stworzonych specjalnie do tworzenia niestandardowych skrótów do ?Szybkich ustawień?. Czy nie byłoby miło, gdybyś mógł przełączyć VPN lub uruchomić test prędkości bezpośrednio z Centrum sterowania? Mamy nadzieję, że Apple (wreszcie) otworzy Control Center dla zewnętrznych programistów z iOS 15.

8. Rozmowy w dymkach

Wprowadzone w Androidzie 11 dymki czatu ułatwiają prowadzenie rozmowy podczas robienia innych rzeczy. Dymek czatu pojawia się, gdy tylko jeden z Twoich ?ulubionych znajomych? wyśle ??Ci SMS-a, niezależnie od aplikacji, w której go wysłał. Następnie pozostaje na górze ekranu, dopóki go nie przesuniesz. W ten sposób możesz odpowiadać na SMS-y swoich bliskich, jednocześnie kontynuując inne czynności na telefonie.

Mimo że Apple ma jakąś implementację ?Chat Bubble?, ogranicza się do własnej aplikacji iMessage. W przypadku innych aplikacji musisz polegać na opcji odpowiedzi w powiadomieniu.

9. Lepsze grupowanie powiadomień

10 funkcji z Android 12, które chcielibyśmy zobaczyć w iOS 15 polecane, ciekawostki iOS 15, Apple, Android 12 WWDC 2021 już za kilka dni. Co zaskakujące, niewiele wiemy na temat nowego systemu iOS 15 dla iPhone'a, poza funkcją monitorowania jedzenia i zmianach w Centrum Sterowania. pow

Android 12 grupuje powiadomienia w trzy kategorie: Rozmowy, Powiadomienia i Cichy. Ta implementacja pomaga zachować porządek i widzieć ważne rzeczy na górze. Dzięki nowemu obszarowi powiadomień zarządzanie powiadomieniami w systemie Android stało się jeszcze łatwiejsze ? dzięki dużym ikonom i czcionce.

Mamy nadzieję, że w iOS 15 pojawi się podoba opcja. Bardzo byśmy tego chcieli.

10. Wstrzymaj aplikacje

Każdy z nas ma co najmniej jedną aplikację, którą używa powiedzmy raz w miesiącu. Aplikacja pomimo tego, że nie jest zbyt często używana wysyła nam od czasu do czasu powiadomienia lub losowo pojawiaja się w sugestiach Siri.

Firma Google wprowadziła funkcję ?wstrzymywania aplikacji? w systemie Android 12. Ta funkcja wyłącza aplikację do momentu jej wznowienia. Uniemożliwia aplikacji zajmowanie pamięci RAM, zużywanie baterii i wysyłanie powiadomień. iOS ma funkcję o nazwie aplikacje odciążające, która usuwa nieużywane aplikacje z iPhone’a, ale usuwa aplikację tylko wtedy, gdy w telefonie jest mało miejsca. Ciekawie będzie zobaczyć, czy Apple zawiera taką funkcję w iOS 15.

A Ty którą funkcję Androida 12 chciałbyś zobaczyć w iOS 15? Jakie są Twoje oczekiwania wobec WWDC 2021? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry