ios16 2

12 ukrytych funkcji ‌iOS 16‌, o których być może nie wiedziałeś

Oprócz głównych funkcji system ‌iOS 16‌ zawiera również szereg mniejszych zmian, ulepszeń. Oto 12, o którym być może w ogóle nie wiedziałeś.

Oto lista 12 funkcji w systemie iOS 16 o których istnieniu być może nie wiedziałeś.

12 ukrytych funkcji ‌iOS 16‌, o których być może nie wiedziałeś ciekawostki ukryte funkcje w iOS 16, system iOS 16, iOS 16 Oprócz głównych funkcji system ‌iOS 16‌ zawiera również szereg mniejszych zmian, ulepszeń. Oto 12, o którym być może w ogóle nie wiedziałeś. ios16 ukryte

 • Zduplikowane zdjęcia – aplikacja Zdjęcia może poinformować Cię, jeśli masz wiele zduplikowanych zdjęć, a także daje możliwość ich usunięcia w celu zaoszczędzenia miejsca. Zduplikowane zdjęcia są wymienione w nowym albumie „Duplikaty”, który pojawi się, jeśli masz zduplikowane zdjęcia.
 • Ustawienia AirPods – zarządzanie ustawieniami AirPods jest łatwiejsze dzięki dedykowanej sekcji, która pojawia się w aplikacji Ustawienia po podłączeniu AirPods. ‌iOS 16‌ dodaje również spersonalizowaną funkcję dźwięku przestrzennego, która wykorzystuje kamerę TrueDepth do skanowania uszu i zapewnia wyjątkowe wrażenia słuchowe dostrojone specjalnie dla Ciebie.
 • Face ID  w trybie poziomym — „iPhone’y” z systemem „iOS 16” obsługują funkcję Face ID w trybie poziomym, co ułatwia odblokowanie „iPhone’a”, gdy nie trzymasz go w standardowej orientacji pionowej. Ta funkcja jest ograniczona do iPhone’a 13 i nowszych.
 • Ochrona ukrytych i usuniętych zdjęć – W iOS 16 musisz uwierzytelnić się za pomocą Face ID lub Touch ID przed uzyskaniem dostępu do ukrytych i ostatnio usuniętych albumów ze zdjęciami. To zasadniczo blokuje te albumy, jeśli ktoś uzyska dostęp do twojego telefonu.
 • Hasło Wi-Fi – W ustawieniach możesz zobaczyć hasło sieci, z którą jesteś połączony.
 • Dotykowe sprzężenie zwrotne klawiatury — w systemie iOS 16 dostępne jest ustawienie klawiatury, które umożliwia włączenie dotykowego sprzężenia zwrotnego, które można wyczuć podczas pisania. Przy każdym naciśnięciu klawisza pojawiają się wibracje, co daje użytkownikom fizyczne potwierdzenie, że litera została naciśnięta.
 • Kopiuj i usuwaj zrzuty ekranu – gdy robisz zrzut ekranu w iOS, oprócz możliwości zapisywania zrzutu ekranu w „Zdjęciach”, zapisywania jako szybkiej notatki i zapisywania w plikach, będziesz teraz mógł „Kopiuj i usuwaj”. Nowa opcja zapisuje zrzut ekranu w schowku, a następnie usuwa go z rolki aparatu, co ułatwia korzystanie z jednorazowych zrzutów ekranu bez zapisywania ich na urządzeniu i konieczności ich późniejszego usuwania.
 • Możliwość usuwania aplikacji Find, Clock i Health – w systemie iOS 14 firma Apple umożliwiła użytkownikom usunięcie niektórych aplikacji, które są fabrycznie zainstalowane na ‌iPhone‌. Wraz z systemem iOS 16 firma Apple rozszerza liczbę aplikacji, które można usunąć z telefonu, o aplikacje Znajdź, Zegar i Zdrowie. W razie potrzeby usunięte aplikacje można później ponownie pobrać z App Store.
 • Procent baterii — w iOS 16 Apple daje użytkownikom możliwość przeglądania procentu baterii bezpośrednio na pasku stanu wewnątrz ikony baterii, eliminując potrzebę przesuwania palcem po Centrum sterowania w celu sprawdzenia stanu baterii. Przełącznik procentowy baterii nie jest dostępny we wszystkich iPhone’ach.
 • Użyj Siri do rozłączenia — nowe ustawienie umożliwia użytkownikom korzystanie z Siri do rozłączenia aktywnego połączenia.
 • Zapobieganie przypadkowemu zakończeniu połączenia — użytkownicy będą teraz mogli wyłączyć przycisk boczny, aby zakończyć aktywne połączenie. W poprzednich wersjach systemu iOS naciśnięcie bocznego przycisku i zablokowanie „iPhone’a” podczas połączenia powodowało natychmiastowe zakończenie połączenia.
 • Pełnoekranowy odtwarzacz muzyki – gdy słuchasz utworu z „Apple Music”, Spotify lub innych aplikacji muzycznych innych firm, dotknij okładki albumu na ekranie blokady z menu Teraz odtwarzane, aby uzyskać zupełnie nowy wygląd odtwarzacza. Stuknij okładkę albumu na pełnym ekranie, aby zminimalizować odtwarzanie.

Czy znałeś te wszystkie nowości? Daj znać w komentarzach!

Zapraszamy także do innego wpisu w którym przedstawiliśmy 16 funkcji, które należy sprawdzić zaraz po instalacji najnowszej wersji systemu iOS – 16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji.

Źródło:
macrumors.com

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top