ios16 1

16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji

Dziś około godziny 19 czasu polskiego, Apple wypuści publiczną, ostateczną wersję iOS 16. Oto 16 funkcji, które musisz wypróbować zaraz po instalacji.

Poniżej zamieszczamy 16 naszym zdaniem najciekawszych nowości, które musisz koniecznie sprawdzić zaraz po instalacji iOS 16. Jeśli jeszcze nie wiesz jak przygotować iPhone do instalacji systemu, to odpowiedź na to pytanie znajdziesz tutaj – Jak przygotować iPhone do instalacji iOS 16.

1. Zaktualizowany ekran blokady z widżetami

16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji ciekawostki nowosci w ios 16, najwazniejsze zmiany w ios 16, ktore nowosci ios 16 sprawdzic, iOS 16, funckje ios 16 ktore musisz wyprobowac Dziś około godziny 19 czasu polskiego, Apple wypuści publiczną, ostateczną wersję iOS 16. Oto 16 funkcji, które musisz wypróbować zaraz po instalacji. ios16 ekran 1

Być może najważniejszą innowacją zaktualizowanego systemu operacyjnego Apple jest przeprojektowany ekran blokady z widżetami.

 • Po pierwsze, można teraz do ekranu blokady dodać maksymalnie 4 widgety (wszystkie dostępne widgety znajdziecie tutaj)
 • Po drugie, do systemu dodano piękne dynamiczne tapety, które zmieniają się podczas blokowania i odblokowywania smartfona.
 • Po trzecie, możliwe stało się zmienianie ekranów blokady zgodnie z harmonogramem.

Gdzie szukać innowacji? Przejdź do ekranu blokady i przytrzymaj palec w pustym miejscu. Włączy się tryb edycji z możliwością dodawania widżetów i różnych profili.

2. Rozpoznawanie tekstu na zdjęciach i filmach

Opcja Live Text pojawiła się z powrotem w iOS 15, umożliwiając podświetlenie tekstu na zdjęciach w galerii smartfona lub przez aplikację aparat. W tym roku funkcja została uaktualniona i pojawiła się opcja rozpoznawania tekstu także na filmach.

Gdzie szukać innowacji? Przejdź do Ustawienia – Ogólne – Język i region i włącz Skaner tekst . Następnie możesz podczas pauzy podświetlaj słowa i symbole na zdjęciu lub filmie.

3. Tryb blokady

16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji ciekawostki nowosci w ios 16, najwazniejsze zmiany w ios 16, ktore nowosci ios 16 sprawdzic, iOS 16, funckje ios 16 ktore musisz wyprobowac Dziś około godziny 19 czasu polskiego, Apple wypuści publiczną, ostateczną wersję iOS 16. Oto 16 funkcji, które musisz wypróbować zaraz po instalacji. tryb blokady

Apple zawsze przywiązywało dużą wagę do bezpieczeństwa danych użytkowników. W tym roku zaktualizowany system operacyjny umożliwia włączenie nowego trybu blokady, aby chronić wszystkie informacje na urządzeniu. Ten tryb blokuje załączniki do czatów iMessage, wyłącza potencjalnie niebezpieczne skrypty w Safari i ogranicza możliwość podłączenia akcesoriów.

Gdzie szukać innowacji: aby je włączyć, przejdź do Ustawienia – Prywatność i bezpieczeństwo – Tryb blokady. Po potwierdzeniu iPhone uruchomi się ponownie i określone ograniczenia zaczną na nim obowiązywać.

4. Sprawdzanie bezpieczeństwa danych użytkownika

Kontynuując temat prywatności, Cupertians dodali nowy tryb kontroli bezpieczeństwa do iOS. Pozwala szybko wygenerować raport ze wszystkimi danymi rozszerzonymi przez użytkownika. Możesz zobaczyć, które aplikacje mają dostęp do geolokalizacji, kontaktów, zdjęć i innych partycji systemowych.

Ponadto funkcja poinformuje Cię, którym z Twoich przyjaciół i krewnych udostępniasz poufne informacje. Okaże się, że natychmiast odłączysz kogoś od udostępnionych albumów, udostępnionej geolokalizacji i innych opcji.

Gdzie szukać innowacji? Otwórz sekcję Ustawienia – Prywatność i bezpieczeństwo – Sprawdź bezpieczeństwo, zobaczysz szczegółowy raport z wieloma przydatnymi informacjami. Tutaj możesz również ograniczyć dostęp do danych dla różnych aplikacji i innych użytkowników.

5. Nowe funkcje w iMessage i Mail

16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji ciekawostki nowosci w ios 16, najwazniejsze zmiany w ios 16, ktore nowosci ios 16 sprawdzic, iOS 16, funckje ios 16 ktore musisz wyprobowac Dziś około godziny 19 czasu polskiego, Apple wypuści publiczną, ostateczną wersję iOS 16. Oto 16 funkcji, które musisz wypróbować zaraz po instalacji. imessage

Standardowy komunikator i klient poczty iOS otrzymały jednocześnie kilka ważnych funkcji, które wcześniej można było znaleźć tylko w narzędziach innych firm. Mowa o opóźnionym wysyłaniu wiadomości, anulowaniu lub edycji już wysłanych wiadomości, przywracaniu usuniętej korespondencji.

Gdzie szukać innowacji: kliknij w powyższy link z którego dowiesz się jak edytować i jak cofnąć wiadomości iMessage w najnowszej wersji systemu iOS.

6. Grupowa obróbka zdjęć w galerii

W systemie iOS 16 możesz przenosić zmiany z jednego zdjęcia do innych zdjęć w aplikacji Zdjęcia. Wystarczy wprowadzić niezbędne poprawki do jednego zdjęcia, skopiować je i zastosować do innego zdjęcia lub grupy ramek.

Gdzie szukać innowacji? Dokonaj edycji jednego zdjęcia i z menu akcji wybierz opcję Kopiuj edycję , następnie wybierz inne zdjęcie lub grupę zdjęć i wybierz z menu opcję Wklej edycję.

7. Wbudowane wyszukiwanie duplikatów kontaktów i zdjęć

System operacyjny po aktualizacji nauczył się znajdować te same kontakty w książce adresowej i podobne zdjęcia w galerii.

Pierwsza akcja jest dostępna natychmiast po aktualizacji, a sieci neuronowe potrzebują trochę czasu, aby przeanalizować zdjęcie. Następnie jednym kliknięciem możesz pozbyć się zduplikowanych wpisów w aplikacji Telefon i wyczyścić galerię podobnych ramek.

Gdzie szukać innowacji? Na liście kontaktów po aktualizacji znajdź nową sekcję Znalezione duplikaty (będzie można w niej łączyć lub usuwać podobne wpisy), taką samą czynność możesz wykonać ze zdjęciami w galerii. W tym celu przejdź do sekcji Zdjęcia – Albumy – Duplikaty.

8. Czucie klawiatury

16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji ciekawostki nowosci w ios 16, najwazniejsze zmiany w ios 16, ktore nowosci ios 16 sprawdzic, iOS 16, funckje ios 16 ktore musisz wyprobowac Dziś około godziny 19 czasu polskiego, Apple wypuści publiczną, ostateczną wersję iOS 16. Oto 16 funkcji, które musisz wypróbować zaraz po instalacji. klawiatura

Ta opcja od dawna istnieje w klawiaturach innych firm na iPhone’a i iPada. Cupertino dodał go dopiero wraz z wydaniem iOS 16. W ten sposób możesz zastąpić przyciągające uwagę kliknięcia przyjemną i cichą wibracją silnika Taptic Engine.

Gdzie szukać innowacji?  Nowość włączamy w Ustawienia – Dźwięki i haptyka – czucie klawiatury – haptyka.

9. Łatwo zarządzaj znanymi sieciami Wi-Fi

16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji ciekawostki nowosci w ios 16, najwazniejsze zmiany w ios 16, ktore nowosci ios 16 sprawdzic, iOS 16, funckje ios 16 ktore musisz wyprobowac Dziś około godziny 19 czasu polskiego, Apple wypuści publiczną, ostateczną wersję iOS 16. Oto 16 funkcji, które musisz wypróbować zaraz po instalacji. wi fi haslo

Do sekcji ustawień Wi-Fi na iPhonie i iPadzie dodano jednocześnie dwie wygodne opcje. Pierwszy umożliwia podgląd hasła z bieżącej sieci w celu szybkiego zgłoszenia lub przekazania go innemu użytkownikowi, a także wyświetla listę wszystkich sieci, z którymi połączył się dowolny z twoich gadżetów.

Gdzie szukać innowacji? W sekcji Ustawienia – Wi-Fi otwórz stronę aktywnego połączenia i dotknij pola hasła, aby je wyświetlić. Aby zobaczyć wszystkie znane sieci, kliknij przycisk Edytuj w prawym górnym rogu ekranu.

10. Wycinanie obiektu z tła

16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji ciekawostki nowosci w ios 16, najwazniejsze zmiany w ios 16, ktore nowosci ios 16 sprawdzic, iOS 16, funckje ios 16 ktore musisz wyprobowac Dziś około godziny 19 czasu polskiego, Apple wypuści publiczną, ostateczną wersję iOS 16. Oto 16 funkcji, które musisz wypróbować zaraz po instalacji. ios16 wycinanie

Smartfony Apple otrzymały ciekawą innowację dzięki opracowaniu potężnych sieci neuronowych. System potrafi w ułamku sekundy zidentyfikować główny obiekt na zdjęciu i oddzielić go od tła. Jest to dostępne dla prawie każdego zdjęcia w galerii, nie tylko ujęć w trybie portretowym.

Możesz więc nie tylko oddzielić coś lub kogoś od tła, ale także szybko stworzyć własne naklejki na portale społecznościowe lub komunikatory internetowe.

Gdzie szukać innowacji? Otwórz zdjęcie w aplikacji Zdjęcia i przytrzymaj palec na wybranym obiekcie. Po odpowiedniej animacji obiekt zostanie odseparowany od tła i przeciągnięty do innej aplikacji na smartfonie.

11. Zdalne sterowanie innymi urządzeniami przez iPhone

16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji ciekawostki nowosci w ios 16, najwazniejsze zmiany w ios 16, ktore nowosci ios 16 sprawdzic, iOS 16, funckje ios 16 ktore musisz wyprobowac Dziś około godziny 19 czasu polskiego, Apple wypuści publiczną, ostateczną wersję iOS 16. Oto 16 funkcji, które musisz wypróbować zaraz po instalacji. ios16 sterowanie

Przydatna innowacja umożliwia zdalne zarządzanie dowolnymi gadżetami na jednym koncie Apple ID. Niestety nie jest to odpowiednik Team Viewer, ale nadal możesz wykonać kilka przydatnych czynności za pomocą gadżetu w innym pokoju.

Możesz zamknąć aplikację, otworzyć żądane menu lub zmienić głośność urządzenia. Na przykład lubię wyciszyć dźwięk na tablecie, gdy mój syn za dużo flirtuje.

Gdzie szukać innowacji? Nowość znajduje się wzdłuż ścieżki Ustawienia – Dostęp uniwersalny – Zarządzaj w pobliżu. Oczywiście Twoje inne urządzenia również muszą zostać zaktualizowane do systemu iOS 16 lub iPadOS 16 .

12. Szybki transfer eSIM

16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji ciekawostki nowosci w ios 16, najwazniejsze zmiany w ios 16, ktore nowosci ios 16 sprawdzic, iOS 16, funckje ios 16 ktore musisz wyprobowac Dziś około godziny 19 czasu polskiego, Apple wypuści publiczną, ostateczną wersję iOS 16. Oto 16 funkcji, które musisz wypróbować zaraz po instalacji. esim

Wbudowane karty SIM stają się coraz bardziej popularne. Usługa ta jest oferowana przez prawie wszystkich krajowych operatorów telekomunikacyjnych. Apple z kolei oferuje wygodny mechanizm przenoszenia kart SIM z jednego iPhone’a na drugi. Nie musisz już szukać wydruku z salonu komunikacji ani zamawiać nowego kodu QR. eSIM można przesyłać za pomocą wbudowanej opcji iOS 16.

Gdzie szukać innowacji? Umieść w pobliżu kilka odblokowanych smartfonów i aktywuj opcję wzdłuż ścieżki Ustawienia – Sieć komórkowa – Dodaj eSIM.

13. Procentowy wskaźnik baterii

16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji ciekawostki nowosci w ios 16, najwazniejsze zmiany w ios 16, ktore nowosci ios 16 sprawdzic, iOS 16, funckje ios 16 ktore musisz wyprobowac Dziś około godziny 19 czasu polskiego, Apple wypuści publiczną, ostateczną wersję iOS 16. Oto 16 funkcji, które musisz wypróbować zaraz po instalacji. ios16 procent

Od czasu wprowadzenia iPhone’a X spory użytkowników dotyczące procentowego wskaźnika poziomu naładowania nie ucichły, więc Apple postanowiło przywrócić wskaźnik w iOS 16.

Gdzie szukać innowacji: Nowość można włączyć  w Ustawienia – Bateria – Procent naładowania.

14. Kalendarz leków z przypomnieniami

Każdy, kto regularnie zażywa tabletki, stosuje odżywki dla sportowców lub przechodzi kurację, skorzysta z nowej opcji w aplikacji Zdrowie. Z jego pomocą możesz prowadzić ewidencję przyjmowanych leków, ustawiać przypomnienia i powiadamiać bliskich o problemach zdrowotnych.

Gdzie szukać innowacji? Przejdź do aplikacji Zdrowie i otwórz sekcję Przegląd – Leki – Dodaj lek . Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami i wskazówkami.

15. Zaktualizowana aplikacja do sterowania inteligentnym domem

16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji ciekawostki nowosci w ios 16, najwazniejsze zmiany w ios 16, ktore nowosci ios 16 sprawdzic, iOS 16, funckje ios 16 ktore musisz wyprobowac Dziś około godziny 19 czasu polskiego, Apple wypuści publiczną, ostateczną wersję iOS 16. Oto 16 funkcji, które musisz wypróbować zaraz po instalacji. HomeKit

Wreszcie ludzie z Cupertino zwrócili uwagę na przestarzałą i nieaktualną aplikację Dom. Narzędzie zostało przeprojektowane, dodając wiele przydatnych opcji. Całkowicie zmienił się interfejs aplikacji, pojawiły się filtry do wyboru urządzeń, kategorii przeglądania oraz wygodna karuzela z kamerami monitorującymi.

Gdzie szukać innowacj? Poszukaj aplikacji Dom na ekranie smartfona, w wyszukiwarce Spotlight lub w bibliotece iOS .

16. Automatyczne omijanie captcha na stronach internetowych

16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji ciekawostki nowosci w ios 16, najwazniejsze zmiany w ios 16, ktore nowosci ios 16 sprawdzic, iOS 16, funckje ios 16 ktore musisz wyprobowac Dziś około godziny 19 czasu polskiego, Apple wypuści publiczną, ostateczną wersję iOS 16. Oto 16 funkcji, które musisz wypróbować zaraz po instalacji. CAPTCHA

Mała, ale bardzo przydatna opcja w iOS 16 pozwala automatycznie przejść „test robota” podczas odwiedzania witryn i niektórych aplikacji. Funkcja stanie się wieloplatformowa, a później pojawi się w macOS Ventura.

System nie zaoszczędzi Ci w 100% konieczności okresowego wpisywania kodu weryfikacyjnego, ale w większości przypadków nie będzie wymagał dodatkowych działań.

Gdzie szukać innowacji? Przejdź do Ustawienia – Konto Apple ID – Hasło i zabezpieczenia i aktywuj opcję Automatyczne potwierdzenie.

A Tobie które z innowacji w systemie iOS 16 przypadły najbardziej do gustu? Daj nam koniecznie znać!

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top