iphone13 8

5 funkcji w iPhone, dzięki którym poczujesz się bezpieczniej

Nowoczesne smartfony, w tym iPhone, oferują szeroki wachlarz funkcji zwiększających bezpieczeństwo użytkowników. Oto 5 funkcji, które musisz znać.

W dobie rosnących zagrożeń cyfrowych i fizycznych, Apple konsekwentnie wprowadza innowacje mające na celu ochronę prywatności i bezpieczeństwa swoich klientów. Poniżej przedstawiamy pięć kluczowych funkcji dostępnych w iPhone’ach, które znacząco przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa.

1. Zabezpieczenie przed dostępem do skradzionego urządzenia

5 funkcji w iPhone, dzięki którym poczujesz się bezpieczniej poradniki, ciekawostki iPhone, bezpieczenstwo, Apple, 2024  Nowoczesne smartfony, w tym iPhone, oferują szeroki wachlarz funkcji zwiększających bezpieczeństwo użytkowników. Oto 5 funkcji, które musisz znać. ochrona 1

Najnowsza aktualizacja systemu iOS 17.3 wprowadza nową warstwę zabezpieczeń dla urządzeń zagrożonych kradzieżą. Ta funkcja jest odpowiedzią na rosnące przypadki kradzieży, gdzie złodzieje uzyskiwali dostęp do danych, znając ich hasła.

Nowe zabezpieczenie zapobiegnie dostępowi do kluczowych elementów systemu, takich jak aplikacja „Find My”, klucze iCloud oraz inne wrażliwe dane, nawet jeśli złodziej zna hasło do urządzenia.

2. Funkcja “Daj Znać” w aplikacji Wiadomości

5 funkcji w iPhone, dzięki którym poczujesz się bezpieczniej poradniki, ciekawostki iPhone, bezpieczenstwo, Apple, 2024  Nowoczesne smartfony, w tym iPhone, oferują szeroki wachlarz funkcji zwiększających bezpieczeństwo użytkowników. Oto 5 funkcji, które musisz znać. wiadomosci ios17

Bezpieczeństwo podczas podróży znacząco zwiększa funkcja “Daj Znać” dostępna w aplikacji Wiadomości. Umożliwia ona informowanie wybranej osoby o planowanej trasie i przewidywanym czasie przybycia.

W razie nieoczekiwanego zatrzymania, aplikacja automatycznie zapyta o powód przerwy w podróży. Jeśli użytkownik nie odpowie, aplikacja przekaże wybranej osobie istotne informacje, takie jak ostatnia znana lokalizacja, stan naładowania baterii, czy informacje o stanie sieci komórkowej.

3. Udostępnianie lokalizacji poprzez aplikację „Find My

5 funkcji w iPhone, dzięki którym poczujesz się bezpieczniej poradniki, ciekawostki iPhone, bezpieczenstwo, Apple, 2024  Nowoczesne smartfony, w tym iPhone, oferują szeroki wachlarz funkcji zwiększających bezpieczeństwo użytkowników. Oto 5 funkcji, które musisz znać. znajdz

Aplikacja „Find My” umożliwia udostępnianie lokalizacji wybranym osobom. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w sytuacjach, gdy chcemy, aby ktoś bliski miał świadomość naszego aktualnego położenia.

Dzięki zaawansowanym technologiom, jak chip Ultra Wideband drugiej generacji w iPhone’ach 15, „Find My” może precyzyjnie lokalizować użytkowników, co jest nieocenione np. w tłumie na koncertach.

 4. Karta Medyczna w aplikacji Zdrowie

5 funkcji w iPhone, dzięki którym poczujesz się bezpieczniej poradniki, ciekawostki iPhone, bezpieczenstwo, Apple, 2024  Nowoczesne smartfony, w tym iPhone, oferują szeroki wachlarz funkcji zwiększających bezpieczeństwo użytkowników. Oto 5 funkcji, które musisz znać. zdrowie

Aplikacja Zdrowie pozwala na utworzenie Karty Medycznej, która zawiera kluczowe informacje zdrowotne dostępne nawet przy zablokowanym telefonie. To ważna funkcja w sytuacjach awaryjnych, gdy szybki dostęp do danych takich jak grupa krwi, alergie, czy kontakty alarmowe może uratować życie.

5. Kontrola Bezpieczeństwa

5 funkcji w iPhone, dzięki którym poczujesz się bezpieczniej poradniki, ciekawostki iPhone, bezpieczenstwo, Apple, 2024  Nowoczesne smartfony, w tym iPhone, oferują szeroki wachlarz funkcji zwiększających bezpieczeństwo użytkowników. Oto 5 funkcji, które musisz znać. prywatnosc1

Funkcja „Kontrola Bezpieczeństwa” w ustawieniach iPhone’a pozwala na regularne sprawdzanie, kto ma dostęp do naszych danych i jakie aplikacje mogą nas śledzić. Użytkownik może łatwo zarządzać dostępem do swojej lokalizacji, albumów zdjęć, notatek i innych danych. Jest to nieocenione narzędzie w zapewnieniu prywatności i kontroli nad własnymi danymi. Aby uzyskać dostęp do ustawień należy udać się do Ustawienia – Prywatność i ochrona – Kontrola bezpieczeństwa.

Te funkcje iPhone’a stanowią znaczący krok naprzód w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności użytkowników. W dzisiejszych czasach, gdzie technologia jest nieodłączną częścią naszego życia, takie rozwiązania są kluczowe dla ochrony naszej cyfrowej tożsamości i fizycznego bezpieczeństwa.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 231

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top