ios17.4 1

Apple: Nowości w iOS 17.4 obniżą poziom bezpieczeństwa i prywatności użytkowników iPhone

Nowości w iOS 17.4 zdaniem firmy Apple obniżą poziom bezpieczeństwa i prywatności użytkowników iPhone. O co konkretnie chodzi? Wyjaśniamy.

Wprowadzenie wersji 17.4, planowane na początek marca, wywołało szerokie dyskusje wśród użytkowników produktów Apple. Jest to reakcja na nowe wymagania regulacyjne stawiane przez Unię Europejską, które skłoniły firmę do wprowadzenia tych zmian.

Apple, w oficjalnym dokumencie opublikowanym na swojej stronie dla deweloperów, wyraziło niezadowolenie z tych zmian, podkreślając, że innowacje te zostały wprowadzone wyłącznie z powodu wymogów prawnych UE.

Apple: Nowości w iOS 17.4 obniżą poziom bezpieczeństwa i prywatności użytkowników iPhone ciekawostki prywatnosc, iPhone, iOS 17.4, bezpieczenstwo  Nowości w iOS 17.4 zdaniem firmy Apple obniżą poziom bezpieczeństwa i prywatności użytkowników iPhone. O co konkretnie chodzi? Wyjaśniamy. AppStore UE

Według firmy, nowe funkcje w iOS mogą obniżyć poziom bezpieczeństwa i prywatności użytkowników iPhone’ów. Apple zwraca uwagę na zwiększone ryzyko wprowadzenia złośliwego oprogramowania, oszustw, nielegalnych treści, a także innych zagrożeń, które mogą wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo systemu.

Zmiany, o których mowa, obejmują między innymi nowe możliwości instalacji aplikacji spoza App Store. Apple podkreśla, że ta nowa swoboda może prowadzić do zwiększenia ryzyka związanego z instalowaniem nieweryfikowanego oprogramowania. Firma wskazuje, że jej zdolność do monitorowania, identyfikowania i zwalczania złośliwych aplikacji zostanie ograniczona, co może przekładać się na mniejszą ochronę użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami.

Apple planuje jednak wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa dla alternatywnych sklepów z aplikacjami. Mimo to, firma nie będzie miała pełnej kontroli nad treściami dostępnymi poza App Store, co oznacza, że jakość i bezpieczeństwo aplikacji dostępnych poza oficjalnym kanałem dystrybucji może być różna.

W dokumencie, Apple wyraża również obawy związane z możliwością instalowania oprogramowania, które może zagrażać integralności systemu operacyjnego, a także z ryzykiem związanym z dystrybucją nielegalnego lub pirackiego oprogramowania. Firma zwraca uwagę na potencjalne problemy związane z niższymi standardami moderacji treści oraz zwiększone ryzyko oszustw i nadużyć.

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 198

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top