macbookpro 2023

8 GB RAM w MacBook Pro to za mało? Apple zabiera głos w tej sprawie

Firma Apple wypowiedziała ostatnio się na temat zarzutów dotyczących “małej” ilości pamięci RAM w najnowszym modelu MacBook Pro.

Ostatnia aktualizacja linii MacBooków Pro wywołała zaskoczenie wśród ekspertów i użytkowników. Głównym punktem dyskusji jest wprowadzenie modelu 14-calowego z nowym procesorem M3, który stanął na półkach sklepowych w miejsce 13-calowego MacBooka Pro z chipem M2. Podstawowa, nowa wersja zawiera tylko 8 GB pamięci. To dużo czy mało?

Na fali krytyki, Bob Borchers, wiceprezes Apple ds. marketingu produktów, postanowił wyjaśnić stanowisko firmy. W rozmowie z Lin YilYi, Borchers zaznaczył, iż bezpośrednie porównanie specyfikacji pamięci RAM między systemami operacyjnymi nie odzwierciedla faktycznego obrazu. Apple implementuje bowiem rozwiązania takie jak kompresja pamięci oraz zunifikowaną architekturę pamięci, które pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie dostępnych zasobów. Według niego, 8 GB RAM w MacBooku Pro M3 może być w praktyce równie wydajne, co 16 GB RAM w komputerach PC.

8 GB RAM w MacBook Pro to za mało? Apple zabiera głos w tej sprawie ciekawostki wydajność, Wi-Fi 6e, specyfikacje, RAM, porty, pamięć RAM, optymalizacja, macos, MacBook Pro, kamera FaceTime, ekran ProMotion, decyzja o zakupie, Bluetooth 5.3, bateria, audio, Apple  Firma Apple wypowiedziała ostatnio się na temat zarzutów dotyczących "małej" ilości pamięci RAM w najnowszym modelu MacBook Pro. M3

Oprócz wypowiedzi przedstawiciela Apple warto przyjrzeć się dodatkowym aspektom, które towarzyszą nowemu MacBookowi Pro. Mimo iż cena bazowej wersji jest wyższa o 300 euro w stosunku do poprzednika, to użytkownicy otrzymują znacznie więcej niż tylko poprawiony procesor. Wymienić tutaj należy lepszy, jaśniejszy ekran z technologią ProMotion o częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz wydłużony czas pracy na baterii. Ulepszenia obejmują także dodatkowe porty, ulepszoną kamerę FaceTime HD 1080p, system audio z sześcioma głośnikami oraz wsparcie dla najnowszych standardów Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3.

Reasumując, dyskusja na temat ilości pamięci RAM w MacBooku Pro M3 powinna uwzględniać nie tylko cyfrowe wartości specyfikacji, ale również wydajność i optymalizację, które zapewnia macOS oraz specyficzna architektura sprzętu Apple. Zgodnie z zapewnieniami firmy, użytkownicy powinni doświadczyć płynnej pracy, nawet przy zastosowaniu pozornie mniejszej ilości pamięci RAM.

Warto zatem przy podejmowaniu decyzji o zakupie, oprócz skupienia się na surowych danych technicznych, rozważyć realne potrzeby i możliwości, jakie oferuje dane urządzenie, oraz przetestować je w warunkach odpowiadających indywidualnym wymaganiom.

A jakie jest twoje zdanie na ten temat? Koniecznie daj znać w komentarzach.

Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 166

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top