Krzysiek Borek27.03.2018
Acer przygotował tablet dla uczniów z chromeOS

Apple powinno dziś zaprezentować nowy model iPada skierowanego do uczniów i nauczycieli. Google we współpracy z Acerem wpadło na podobny pomysł i wczoraj wprowadziło do sprzedaży tablet z chromeOS.

Chromebook Tab działa na pełnej wersji chromeOS znanej z hybryd, więc interfejs jest w pełni dostosowany do dotykowego wyświetlacza. Wszystkie aplikacje wydane z myślą o nauczaniu nie mają problemów z działaniem, a miłym dodatkiem jest wsparcie dla wszystkich aplikacji dostępnych w sklepie Play.

W kwestii wzornictwa nie spodziewajcie się fajerwerków, bo produkt Acera wygląda, jak większość tabletów. Ma ekran o przekątnej 9,7 – cala i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Zastosowany wyświetlacz wspiera rysik Wacom EMR, który nie potrzebuje zasilania do działania.

Acer Chromebook Tab jest nieco cięższy od obecnie dostępnego iPada, ale dzięki temu wewnątrz korpusu z tworzywa sztucznego można schować rysik. Nie zapomniano również o najpotrzebniejszych przyciskach po obu stronach obudowy.

Za jego sprawne działanie odpowiada ten sam układ scalony, co w Samsungu Chromebook Plus, a linia urządzeń OP1 jest skrojona wg wymagań Google. Każde z takich urządzeń nie może mieć problemów z pociągnięciem chromeOS i aplikacji z Androida. Za ładowanie pojemnej baterii i wymianę danych odpowiada port USB C, a sama bateria powinna wystarczyć na 9 godzin nieprzerwanej pracy.

Cena? 329$, czyli tyle samo, co obecnie sprzedawany iPad piątej generacji. Ciekaw jestem, jak odpowie na to Apple, a tego dowiemy się już jutro.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek