Krzysiek Borek05.04.2018
AirPort Express zacznie współpracować z aplikacją Dom?

AirPlay 2 powróciło wraz z rozpoczęciem beta testów iOS 11.4 i wygląda na to, że u niektórych użytkowników AirPort Extreme pokazuje się jako głośnik wewnątrz aplikacji Dom.

Nowa funkcja nie jest jeszcze w pełni gotowa, ale głośniki rzeczywiście pojawiają się podczas dodawania nowych urządzeń w dedykowanej im aplikacji. Problem w tym, że w tym momencie dodanie głośnika zakończy się fiaskiem, o czym poinformuje nas stosowne powiadomienie.

Podejrzewam, że Apple musi najpierw zaktualizować oprogramowanie AirPort Express, bo tak samo jest w przypadku AirPlay 2 i Homepod. W poprzedniej wersji iOS (11.3) Homepod nie mógł działać w parze z drugim, ale iOS 11.4 wprowadził tę funkcję.

Mam wrażenie, że to świetna wiadomość dla użytkowników AirPort Extreme, w szczególności gdy Apple całkowicie zrezygnowało z wprowadzenia nowszych modeli tego urządzenia. Nie wspominając o wspomnieniu, że sprzęt rzeczywiście będzie kompatybilny z AirPlay 2.

Biorąc pod uwagę możliwość dodania urządzenia w aplikacji Dom łatwo dostrzec, że jedynie AirPort Express z 2012 roku będzie kompatybilny. Starsze modele nie powinny otrzymać wsparcia, ale tego dowiemy się dopiero po wydaniu iOS 11.4 z AirPlay 2.

W tym momencie ciężko stwierdzić kiedy pojawi się nowa funkcja. Początkowo miała być dostępna w iOS 11, ale od dłuższego czasu pojawia się jedynie w testowych kompilacjach oprogramowania układowego dla urządzeń mobilnych Apple.

Jeżeli sytuacja się zmieni, z pewnością was o tym poinformujemy, ponieważ testujemy obecnie iOS 11.4.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek