Krzysiek Borek27.09.2019
AltStore to nowa alternatywa dla App Store

Apple jest niezwykle wymagające w kwestii udostępniania aplikacji w App Store. Użytkownicy nie mogą wydawać poprzez sklep emulatorów starszych konsol, klientów torrent i wielu innych aplikacji.

Na szczęście od czasu do czasu pojawiają się alternatywne sklepy i jednym z nich jest właśnie AltStore.

Aplikacja używa 7 – dniowych certyfikatów, a urządzenie myśli wtedy, że instalujemy na nim aplikację wykonaną przez nas samych. Gdyby program używał rocznego certyfikatu, pracownicy Apple mogliby bardzo szybko go namierzyć i wyłączyć.

Zazwyczaj do instalacji aplikacji jest wymagany Xcode, ale to zastępuje aplikacja do pobrania ze strony altstore.io. Po instalacji możemy używać aplikacji do instalacji dostępnych w niej programów. Problem w tym, że aplikacja musi działać też na komputerze, a iPhone/iPad i komputer muszą być w tej samej sieci WiFi.

Instalacja

Najpierw musimy pobrać wspomnianą aplikację na macOS lub Windows w zależności od posiadanego komputera. Po instalacji aplikacji będziemy mogli z niej korzystać.

AltStore cały czas działa w tle na komputerze, a ikona jest dostępna w belce statusu. Właśnie stamtąd musimy go zainstalować na urządzeniu.

Podczas instalacji tradycyjnie musimy podać adres mailowy przypisany do Apple ID i hasło. Jeżeli wasze konto ma włączone dwu-stopniową weryfikację, musicie wygenerować hasło dla wybranej aplikacji.

Po instalacji nie włączacie programu na waszym urządzeniu. Przechodzicie do Ustawień i akceptujecie profil. Dopiero po tej operacji będziecie mogli uruchomić aplikację.

Na ten moment w sklepie dostępna jest tylko jedna aplikacja, więc miejcie to na uwadze, jeśli chcecie sprawdzić jak to wszystko działa.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS