haker

Ameryka bije na alarm. Rosyjski kod znaleziony w tysiącach aplikacji na iOS i Android

Aplikacje rządu USA na iOS i Androida wykorzystywały oprogramowanie Pushwoosh do wysyłania powiadomień push. Po tym, jak okazało się, że ta firma pochodzi z Rosji, kod Pushwoosh został usunięty, donosi Reuters.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) stwierdziło, że uważa Pushwoosh za firmę amerykańską. Dziennikarze Reuters powiedzieli agencji, że Pushwoosh to rosyjska firma. Następnie CDC podjęło decyzję o usunięciu kodu Pushwoosh z siedmiu swoich aplikacji, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Ameryka bije na alarm. Rosyjski kod znaleziony w tysiącach aplikacji na iOS i Android ciekawostki rosyjski kod w aplikacjach na android, rosyjski kod w aplikacjach ios, Pushwoosh, iOS, Android  Aplikacje rządu USA na iOS i Androida wykorzystywały oprogramowanie Pushwoosh do wysyłania powiadomień push. Po tym, jak okazało się, że ta firma pochodzi z Rosji, kod Pushwoosh został usunięty, donosi Reuters. 2

Kod Pushwoosh był również używany przez armię amerykańską. Rzecznik armii powiedział, że kod Pushwoosh został usunięty z aplikacji w marcu.

Pushwoosh ma siedzibę w Akademgorodok w Nowosybirsku. W mediach społecznościowych i w amerykańskich dokumentach regulacyjnych jest przedstawiana jako amerykańska firma z siedzibą w różnych okresach w Kalifornii, Maryland i Waszyngtonie.

Założyciel i dyrektor generalny Pushwoosh Maxim Konev powiedział Reuters, że firma nigdy nie próbowała ukryć swojego rosyjskiego pochodzenia.

Jestem dumny z tego, że jestem Rosjaninem i nigdy bym tego nie ukrywał.
Maxim Koniew, dyrektor generalny Pushwoosh

Dodał też, że firma nie ma nic wspólnego z rosyjskim rządem i przechowuje swoje dane w USA i Niemczech. Eksperci ds. bezpieczeństwa stwierdzili, że przechowywanie danych nie gwarantuje ich bezpieczeństwa, ponieważ rosyjskie agencje wywiadowcze mogą zmusić Pushwoosh do udostępnienia informacji niejawnych.

Źródło:
reuters.com

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top