homepod

Bezstratny i przestrzenny dźwięk w HomePod w iOS 15

HomePod i HomePod mini otrzymały wsparcie dla bezstratnego dźwięku i Dolby Atmos. Jak skorzystać z nowości?

Dolby Atmos to technologia dźwięku obiektowego, którą stworzyła firma Dolby Laboratories w kwietniu 2012 roku. Pierwsze jej wykorzystanie możemy znaleźć w firmie Merida waleczna firmy Pixar, również specjalnie dla tego filmu została wykonana pierwsza instalacja audio w Teatrze Dolby w Hollywood. Sukces tej technologii następował bardzo szybko, już w rok po pierwszych pokazach liczba kinowych instalacji tego systemu sięgnęła 300 na całym świecie, natomiast w roku 2016 goście kin mogli się cieszyć dźwiękiem Dolby Atmos w aż 1600 różnych miejscach.

HomePod i HomePod Mini to inteligentne głośniki, który pierwszy z nich został ogłoszony przez firmę Apple 5 czerwca 2017 roku. Pomimo pokazania go szerokiej publiczności tego dnia, premiera i początek sprzedaży nastąpiły dopiero na początku 2018 roku, dodatkowo zostały ograniczone tylko do kilku państw na świecie, takich jak USA, Wielka Brytania czy Niemcy. Głośnik został doskonale przystosowany do współpracy z wszystkimi urządzeniam Apple, szczególnie z iPhone i iPad. Jego projekt był zapanowany aby wykorzystać wszystkie możliwości jakie niesie za sobą Apple Music. HomePod wykorzystuje w swojej budowie aż 8 głośników i technologie kształtowania wiązki dźwięku, dzięki czemu oferuje niepowtarzane doznania. Przy zakupie możemy wybierać z dwóch kolorów, czarnego i białego.

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą należy wykonać jest instalacja HomePod 15 beta 5 na swoim HomePod lub HomePod mini. Profil programisty znajdziecie w sieci.

HomePod 15 beta 5 z bezstartą jakością dźwięku i Dolby Atmos

Bezstratny i przestrzenny dźwięk w HomePod w iOS 15 ciekawostki teatr, Muzyka, knio, iPhone 12, iPhone, iOS 15, homepod mini, HomePod, dźwięk, beta ios, Apple music  HomePod i HomePod mini w końcu otrzymały wsparcie dla bezstratnego dźwięku i Dolby Atmos. Jak skorzystać z nowości? HomePodmini

Gdy Twój inteligenty głośnik Apple będzie miał już najnowszą betę systemu operacyjnego wykonaj następujące czynności:

  • Otwórz aplikację Dom.
  • Kliknij ikonę w lewym górnym rogu.
  • Wybierz ustawienia.
  • Przejdź do sekcji Apple Music.
  • Jeśli wszystko będzie prawidłowo na ekranie Twojego urządzenia pojawią się dwie opcje: Lossless Audio i Dolby Atmos.
  • Wybierz jedną z nich lub włącz obie.

Na koniec warto dodać i zarazem przypomnieć, że odtwarzanie w bezstratnej jakości dźwięku i Dolby Atmos działa tylko w Apple Music

Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top