Krzysiek Borek27.04.2018
Apple kończy produkcję swoich routerów

Dwa lata temu Apple zdecydowało się na porzucenie rozwijania własnych routerów AirPort, ale wtedy nie chcieli potwierdzić tych informacji. Okazuje się, że to prawda, bo Amerykanie całkowicie przestaną je produkować.

Na początku tego roku proponowano routery firmy Linksys, które są obecnie dostępne w salonach Apple i sklepie internetowym. Nie zmienia to jednak faktu, że przestarzałe routery AirPort są nadal sprzedawane, a dodanie do oferty produktów Linksys to jedynie danie możliwości wyboru konsumentom.

Od tego momentu minęło trochę czasu i mamy w końcu oficjalne oświadczenie w tej kwestii. Apple przestaje rozwijać i produkować routery z serii AirPort, ale obecnie dostępne egzemplarze będzie można kupić do wyczerpania zapasów. Ponadto wiemy, że Apple będzie je jeszcze naprawiać przez 5 lat, więc ich użytkownicy nie powinni się martwić o brak wsparcia serwisowego.

Wcale mnie to nie dziwi, ponieważ obecne wersje ich urządzeń z serii AirPort są z 2012 i 2013 roku i mają funkcje, których nie znajdziemy w standardowych routerach. Jeden z nich pozwala na tworzenie kopii zapasowych (Time Machine), a drugi jest kompatybilny z AirPlay (AirPort Express).

To nie wszystko, ponieważ Apple udostępniło dokument ukazujący sprzęt firm trzecich, jeżeli ktoś chce zrezygnować z ich routerów.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek