Apple opowiada o procesie tworzenia Mac Studio ciekawostki tworzenie Mac Studio, Mac Studio, komputer Mac Studio, Apple mac studio  Matthew Panzarino z TechCrunch spotkał się z trzema pracownikami Apple, aby porozmawiać o procesie projektowania najnowszego komputera Mac Studio. macstudio 4 1300x700

Apple opowiada o procesie tworzenia Mac Studio

Matthew Panzarino z TechCrunch spotkał się z trzema pracownikami Apple, aby porozmawiać o procesie projektowania najnowszego komputera Mac Studio.

Podobnie jak Mac Pro wydany pod koniec 2019 roku, Mac Studio powstał w wyniku pracy zespołu Pro Workflows firmy Apple, utworzonego wkrótce po tym, jak firma przeprosiła profesjonalnych użytkowników i zapewniła, że nadal będzie dbać o komputery Mac dla nich.

Xander Soren, dyrektor ds. marketingu produktów w dziale Pro Apps firmy Apple, powiedział, że użytkownicy kreatywni i profesjonalni wyrazili wyraźne zapotrzebowanie na tak zwany system “modułowy”, który byłby dostępny w ofercie komputerów stacjonarnych firmy Apple pomiędzy komputerami iMac a Mac Pro.

Apple opowiada o procesie tworzenia Mac Studio ciekawostki tworzenie Mac Studio, Mac Studio, komputer Mac Studio, Apple mac studio  Matthew Panzarino z TechCrunch spotkał się z trzema pracownikami Apple, aby porozmawiać o procesie projektowania najnowszego komputera Mac Studio. macstudio 1

“Cieszymy się, że możemy zapewnić naszym użytkownikom wiele sposobów pracy” – dodaje Boger. “Można więc zdecydować się na MacBooka Pro z układem M1 Max, a w studiu stworzyć konfigurację, w której MacBook Pro będzie przenoszony tam i z powrotem. I jeśli tak właśnie chcesz pracować, to świetnie. Ale mamy też użytkowników, którzy wolą mieć ten pulpit cały czas na swoim biurku”.

Firma Apple twierdzi, że przy podejmowaniu decyzji o wyborze portów oferowanych w komputerze Mac Studio kierowała się opiniami klientów, a także zaprojektowała komputer w taki sposób, aby wszystkie te porty były łatwo dostępne zarówno z przodu, jak i z tyłu maszyny.

Shelly Goldberg, starszy dyrektor ds. projektowania produktów dla komputerów Mac i iPada, powiedziała, że stworzenie Mac Studio było ciekawym wyzwaniem polegającym na dostosowaniu potężnej wydajności układu M1 Ultra do bardziej kompaktowej konstrukcji z optymalnym zarządzaniem ciepłem.

“Zespół przeprowadził setki symulacji termicznych przepływu powietrza, aby ustalić najlepszy model i zoptymalizować wydajność i akustykę. W końcu opracowaliśmy projekt, który wszyscy widzieliście, w którym dolny wlot przechodzi przez ponad 2 000 obrobionych otworów, wszystkie pod określonym kątem, który obraca się podczas chodzenia po obwodzie” – powiedział Goldberg.

Jeśli chodzi o monitor Studio Display, Boger powiedział, że Apple chce stworzyć “świetny monitor, który będzie bardzo przystępny cenowo i bardzo popularny wśród wszystkich użytkowników komputerów Mac”.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top