watchos10

Apple opowiedziało o ciekawych szczegółach w watchOS 10

Apple udostępniło niedawno informacje na temat intrygujących elementów wprowadzanych w najnowszej wersji systemu dla Apple Watch – watchOS 10.

Te zmiany wyznaczają istotne kierunki rozwoju dla popularnego smartwatcha, który podąża za nieustannie rosnącymi oczekiwaniami użytkowników.

W rozmowie udzielonej dla specjalistów z Tom’s Guide, firma Apple zdecydowała się na dogłębną analizę nowych funkcji, kładąc nacisk na znaczenie, jakie mają one dla deweloperów tworzących aplikacje dedykowane dla systemu watchOS.

Apple o nowościach w systemie watchOS 10

Apple opowiedziało o ciekawych szczegółach w watchOS 10 ciekawostki Workouts, watchOS 10, treści, SmartWatch, przycisk boczny, powierzchnia wyświetlacza, Nawigacja, intuicyjność, interfejs użytkownika, deweloperzy, cyfrowa korona aplikacji, Centrum Sterowania, Apple Watch, Aplikacje, API, adaptacja  Apple udostępniło niedawno informacje na temat intrygujących elementów wprowadzanych w najnowszej wersji systemu dla Apple Watch - watchOS 10. watchOS10 1

Eric Charles, członek kluczowego zespołu zajmującego się globalnym marketingiem produktów w Apple, przekazał, że głównym założeniem przy tworzeniu systemu watchOS 10 było umożliwienie użytkownikom korzystania z „większej ilości informacji w jednym spojrzeniu niż kiedykolwiek dotąd” – wystarczy podnieść nadgarstek. Do tego celu przyczynia się nowo zaprojektowany język użytkowania wbudowanych aplikacji Apple Watch.

„Dążymy do tego, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię wyświetlacza, tworząc więcej miejsca na treści” – zaznaczył Charles.

„To sprawdza się szczególnie w przypadku aplikacji jak Pogoda, gdzie teraz jest możliwość sprawdzenia jakości powietrza, prędkości wiatru i danych na żywo bez konieczności zagłębiania się w aplikację”.

Oczywiście, wprowadzenie tak istotnych zmian w watchOS 10 wymaga od użytkowników Apple Watch pewnej adaptacji, zwłaszcza tych, którzy byli zaznajomieni z poprzednim wyglądem aplikacji i nawigacją na swoich smartwatchach. Tę obserwację podkreśliła Kate Kozuach, redaktor Tom’s Guide. Apple jest jednak przekonane, że użytkownicy z łatwością przyswoją nowe funkcje i szybko zrozumieją korzyści z nich płynące.

„Uważam, że dla ludzi to będzie bardzo przystępne, zwłaszcza w przypadku czegoś tak prostego jak Centrum sterowania” — dodał Charles.

„Dzięki jego intuicyjności i celowemu zastosowaniu, każdy będzie w stanie szybko nawiązać powiązanie, na przykład: Ten przycisk teraz odpowiada za to zadanie. Wierzymy, że intuicyjność cyfrowej korony aplikacji i bocznego przycisku Centrum sterowania zostanie szybko zaakceptowana przez naszych użytkowników”.

W trakcie wywiadu Charles podkreślał także istotną rolę, jaką odgrywają deweloperzy dla Apple Watch:

„Cenimy sobie różnorodność opinii, dlatego ciągle utrzymujemy dialog z programistami z naszej społeczności” – mówił Charles.

Cenimy sobie ich uwagi, gdy implementujemy nowe interfejsy API, aby zrozumieć, jak je wykorzystują i jakie są ich ewentualne ograniczenia. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za takie sugestie i opinie”.

Cała rozmowa jest dostępna na łamach Tom’s Guide. Zawiera wiele ciekawych informacji o nowych funkcjach, które zadebiutują w aplikacji Workouts na system watchOS 10. Bez wątpienia warto się z nią zapoznać.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 144

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top