polaczenie iphone

Oszczędź sobie stresu – blokuj niechciane połączenia na iPhone!

Do nieprzyjemnych doświadczeń związanych z korzystaniem ze smartfona zalicza się natrętne połączenia z ukrytych lub nieznanych numerów.

Są to najczęściej agresywne kampanie marketingowe lub nawet potencjalne oszustwa. Można się jednak przed tym zabezpieczyć. Przyjrzymy się sposobom blokady wszelkich połączeń od niewłaściwie zidentyfikowanych abonentów na iPhone.

Ostrzeżenie! Zastanów się dwa razy zanim zdecydujesz się zastosować te ustawienia. Jeżeli często otrzymujesz ważne połączenia od osób, które nie figurowały wcześniej na liście Twoich kontaktów, nie jest to dla Ciebie odpowiednia opcja. Zauważ, że stosując ją, będziesz otrzymywać połączenia wyłącznie od osób, które są zapisane w Twojej książce telefonicznej.

Jak zaimplementować blokadę nieznanych rozmówców na iPhone?

Już w wersji iOS 13 deweloperzy Apple udostępniło funkcję umożliwiającą blokowanie połączeń od numerów, które nie są zapisane w książce adresowej. Co prawda, podobny efekt można było osiągnąć wcześniej, aktywując tryb „Nie przeszkadzać” i zezwalając na połączenia od wybranych kontaktów, ale teraz proces ten jest jeszcze prostszy.

Ograniczanie nieznanych połączeń może okazać się użyteczne w wielu sytuacjach, na przykład, aby odstraszyć nachalne kampanie reklamowe. Po dokonaniu rejestracji w niektórych sklepach internetowych lub serwisach, Twoje dane mogą trafić do baz danych wykorzystywanych do spamu telefonicznego czy masowych wiadomości SMS. Dlatego też, aktywowanie tej funkcji może pomóc w ochronie prywatności i przeciwdziałać niechcianym praktykom. Dodatkowo, ograniczenie nieznanych połączeń może zabezpieczyć młodsze osoby i seniorów przed oszustami, a także pomóc uniknąć stresujących rozmów z agencjami windykacyjnymi.

Aktywowanie tej funkcji jest proste. Jak widzicie na powyższych screenach wystarczy wejść do Ustawień, wybrać sekcję Telefon i aktywować przełącznik przy opcji „Wyciszaj od nieznanych”. Wówczas, jeśli nieznana osoba próbuje do Ciebie dodzwonić, usłyszy w słuchawce sygnał „Zajęty”.

Jednym z plusów tej opcji jest to, że po nieodebranym połączeniu, Twój iPhone wyświetli powiadomienie o nieodebranym połączeniu. Jeżeli numer wydaje Ci się znajomy, możesz łatwo oddzwonić.

Po włączeniu opcji „Wycisz nieznane”, połączenia będą nadal mogły do Ciebie docierać od osób z Twojej książki adresowej, od osób sugerowanych przez Siri oraz od osób, do których ostatnio dzwoniłeś.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 122

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top